AI w SketchUp

SKETCHUP DIFFUSION

Wykorzystaj moc sztucznej inteligencji SketchUp Diffusion.
Poznaj nowatorski sposób generowania pomysłów i tworzenia wizualizacji
w ciągu kilku sekund. Łącz podpowiedzi tekstowe z widokiem modelu 3D.

Przetestuj Diffusion

SZYBSZE GENEROWANIE KONCEPCJI I PODEJMOWANIE DECYZJI

SketchUp Diffusion wykorzystuje widok z programu SketchUp, następnie przetwarza go w oparciu o tekst i tworzy obraz generowany przez sztuczną inteligencję. SketchUp Diffusion jest dostępny w ramach SketchUp LABS za darmo dla aktualnych subskrybentów. Rozszerzenie jest dostępne dla wersji SketchUp instalowanej na komputerach oraz na iPad. Działa w SketchUp for Desktop (funkcjonuje dla trzech najnowszych wersji) za pośrednictwem rozszerzenia dla systemów Windows i Mac oraz w SketchUp for iPad.

SketchUp Diffusion | Szybkie generowanie koncepcji

OD PODPOWIEDZI TEKSTOWEJ DO WIZUALIZACJI

Za pomocą tekstu stwórz np. wygląd budynku i testuj różne koncepcje. Zwiększenie wartości parametru "Prompt influence" i zmniejszenie wartości dla "Respect Model Geometry" spowoduje ścisłe podążanie za opisem tekstowym i wyświetli efekty w postaci wygenerowanych obrazów. W ten sposób można zobaczyć nowe elementy, które mogą zainicjować świeży kierunek projektowania.


SketchUp Diffusion | Szybkie generowanie koncepcji

DOKŁADNY MODEL Z KONTEKSTEM

Ustawienia działają też w drugą stronę! Jeśli jesteś na dalszym etapie pracy nad modelem i chcesz zbadać takie elementy, jak kontekst, oświetlenie i materiały, ustaw wyższą wartość dla "Respect Model Geometry", aby wygenerować obrazy, które pokażą dokładny model z wykończeniami i kontekstem, który opisujesz.


SketchUp Diffusion | Szybkie generowanie koncepcji

ODKRYJ DOSTĘPNE FUNKCJE

  • Podpowiedzi tekstowe i generowanie - użyj podpowiedzi tekstowych, aby opisać sposób renderowania modelu.
  • Okienko podglądu - pokazuje, jak będzie wyglądał obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję przed jego zapisaniem.
  • Opcje eksportu - dostępne są dwie opcje zapisywania i udostępniania wizualizacji: wstaw obrazy jako scenę w modelu lub zapisz na dysku twardym w postaci pliku obrazu.
  • Opcje ustawień - suwaki pozwalają określić, ile geometrii z modelu SketchUp zostanie zachowane i jak mocno będą one powiązane z podpowiedzią tekstową.
  • Style - predefiniowane style pozwalają określić estetykę wygenerowanego obrazu. Dostępne są m.in. style fotorealistyczne, szkicowe, koncepcyjne.
  • Tekstura - generowanie bezszwowych tekstur na podstawie tekstu mogą być umieszczane bezpośrednio na powierzchni w modelu lub dodawane do biblioteki materiałów.
Przetestuj Diffusion

SketchUp Diffusion | Szybkie generowanie koncepcji

POKONAJ BLOKADY TWÓRCZE

Rozpocznij pracę z Diffusion, by wzbogacić pomysły projektowe i oszczędzić czas. Wykorzystaj tekst do wizualizacji pomysłów przed modelowaniem. Gotowe obrazy można zapisywać na dysku twardym lub używać w SketchUp w postaci scen. Diffusion służy do tworzenia inspiracji, nie jest silnikiem renderującym ani generatorem modeli 3D.


SketchUp Diffusion | Szybkie generowanie koncepcji

KONTROLA I PRODUKTYWNOŚĆ

Sztuczna inteligencja jest współtwórcą pomysłów, przy czym wizja projektu pozostaje w Twojej gestii. Kontrolujesz proces poprzez wybór modeli, tekstowych podpowiedzi, a także stylów i ustawień.

Możesz modyfikować podpowiedzi, zapisywać obrazy jako sceny do dalszego modelowania lub dzielić się nimi z zespołem. Diffusion łączy kreatywność z wydajnością.


SketchUp Diffusion | Szybkie generowanie koncepcji

SZYBSZE DECYZJE PROJEKTOWE

Diffusion to sprawniejsze podejmowanie decyzji, dzięki możliwości szybkiego tworzenia i eksplorowania różnorodnych wizualizacji koncepcyjnych. Znajdź nową inspirację, po prostu wpisując opis obrazu, który chcesz zobaczyć i pozwól sztucznej inteligencji przedstawić nowe koncepcje.

Zachowaj kontrolę dzięki ustawieniom, które pozwalają zdefiniować styl generowanych obrazów i zakres swobody twórczej, jaką dajesz sztucznej inteligencji.

Dlaczego warto wybrać

SKETCHUP DIFFUSION?

Sprawdź, co zyskujesz pracując ze sztuczną inteligencją i oprogramowaniem 3D SketchUp. Odkryj szereg korzyści, które odmienią Twoją codzienną pracę z projektami. Projektuj szybciej w dużo krótszym czasie. Zaskocz klientów niebanalnymi rozwiązaniami.

Projektuj w 3D z pomocą sztucznej inteligencji - poznaj SketchUp Diffusion


W oprogramowaniu SketchUp znajdziesz teraz rozszerzenie SketchUp Diffusion, które pozwoli Ci tworzyć znacznie więcej kreatywnych projektów w krótszym czasie. Korzystając ze wsparcia sztucznej inteligencji w ciągu kilku sekund, zamienisz swój model 3D w wysokiej jakości, fotorealistyczną wizualizacje. Sprawdź, jak pracuje się z pomocą AI! Pobierz bezpłatnie rozszerzenie do programu SketchUp i przetestuj, jak działa. 


Intuicyjne rozwiązanie dla początkujących i zaawansowanych

SketchUp Diffusion to rozszerzenie niezwykle proste w obsłudze. Za pośrednictwem opisów możesz pracować nad swoim projektem korzystając z zasobów i możliwości sztucznej inteligencji. Wpisz polecenie tekstowe, a wyświetlany obraz modelu będzie się zmieniać. Zadbaj o szczegóły opisu, które zainicjują zupełnie nowy kierunek projektowania. Zmniejszaj i zwiększaj wartości parametrów, takie jak "Prompt influence" i "Respect Model Geometry" pracując nad wyglądem modelu i finalnym kontekstem wizualizacji projektu. 

Zacznij pracować z intuicyjnym rozszerzeniem, oszczędzając czas pracy przy projektach. SketchUp Diffusion to kreatywne rozwiązania, które usprawnią proces koncepcyjny oraz pomogą zwizualizować rozwiązania proponowane klientom szybciej niż kiedykolwiek. Warto wiedzieć, że Diffusion służy do tworzenia inspiracji, ale nie jest silnikiem renderującym ani generatorem modeli 3D.

Jakie funkcje znajdziesz w SketchUp Diffusion? 

Rozszerzenie do oprogramowania SketchUp, którym jest Diffusion to szereg funkcjonalności opartych na sztucznej inteligencji. Znajdziesz tutaj:

- podpowiedzi tekstowe, które są niezbędne do generowania gotowych wizualizacji,
- okienko podglądu - dzieki niemu podczas pracy z Diffusion zobaczysz, jak  będzie wyglądał obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję jeszcze przed jego zapisaniem. Dzięki tej funkcji możesz na bieżąco wprowadzać własne modyfikacje, aż do momentu uzyskania satysfakcjonującego rozwiązania, 
- opcje eksportu -  masz do dyspozycji dwie opcje zapisywania i udostępniania wizualizacji; pierwsza to wstaw obrazy jako scenę w modelu, a druga to zapisz na dysku twardym w postaci pliku obrazu,
- suwaki ustawień - to one pozwalają określić, ile geometrii z Twojego modelu SketchUp zostanie zachowane i jak mocno będą one powiązane z napisaną przez Ciebie podpowiedzią tekstową,
- predefiniowane style - dzięki nim określisz estetykę wygenerowanego obrazu, może on byc w formie szkicu, fotorealistycznej wizualizacji lub koncepcji projektowej, 
- opcje tekstur - możliwość tworzenia bezszwowych tekstur na bazie opisu pozwala umieszczać je bezpośrednio na powierzchni w modelu lub dodawać do biblioteki materiałów.