Enscape

ENSCAPE 4.0RENDERING I SPACERY 3D

Usprawnij prezentację Twoich projektów, postaw na silnik renderujący z funkcją wirtualnego spaceru 3D.

Kup licencjęlubPobierz Enscape

NARZĘDZIE DO RENDEROWANIA W CZASIE RZECZYWISTYM I RZECZYWISTOŚCI WIRTUALNEJ

Najnowsza aktualizacja Enscape 4.0 to jeszcze łatwiejszy i szybszy proces tworzenia fotorealistycznych wizualizacji oraz wirtualnych spacerów. Poznaj narzędzie, które zrewolucjonizuje Twoją pracę. Enscape pozostaje kompatybilny ze SketchUp, Revit, Rhino, Vectorworks oraz Archicad, zapewniając zintegrowany przepływ pracy projektowej, którą możesz eksplorować w rzeczywistości wirtualnej bez konieczności przełączania się na inne oprogramowania.

EFEKTYWNIEJSZE PROJEKTOWANIE

Pracując z Enscape możesz tworzyć wysokiej jakości rendery bez przerywania procesu projektowania. Modelowanie i wizualizacja są tutaj połączone - przechodzisz od wstępnego szkicu do finalnego renderu fotorealistycznej wizualizacji. Proste wprowadzanie uwag zespołu i klientów pozwala na szybka analizę feedbacku.


Enscape | WIRTUALNE SPACERY 3D

WIRTUALNE SPACERY 3D

Wyróżnij się! Przedstaw Twój projekt w formie realistycznego spaceru 3D w szybki i prosty sposób. Korzystając z tej możliwości dokładnie, zaprezentujesz proponowane rozwiązania o każdej porze dnia, jednocześnie zyskując czas na tworzenie kolejnych projektów.

Enscape | ANALIZA FAZ BUDOWY Z KLIENTEM

ANALIZA FAZ BUDOWY Z KLIENTEM

Pracując z Enscape możesz jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych zwizualizować klientom poszczególne materiały, czy rozkład pomieszczeń. Dzięki temu wspólnie przeanalizujecie proponowane rozwiązania i wprowadzicie ewentualne zmiany, zanim rozpocznie się realizacja.

Enscape | DOKUMENTACJA TECHNICZNA

DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Enscape pozostaje bezpośrednio powiązany z dokumentacją techniczną Twoich projektów. Dzięki temu każda zmiana w koncepcji projektowej jest natychmiast wprowadzana również w dołączanej dokumentacji - harmonogramie prac, czy budżecie.

Enscape | BIBLIOTEKA ENSCAPE

BIBLIOTEKA ENSCAPE

W bibliotece 3D Enscape znajdziesz tematyczne kolekcje złożone z tysięcy realistycznych zasobów cyfrowych. Biblioteka jest konsekwentnie rozszerzana o nowe obiekty.

Skorzystaj z darmowych modeli roślin, ludzi, mebli, budynków, otoczenia, akcesoriów, oświetlenia, pojazdów i zadbaj o realizm Twoich projektów.


Enscape | TECHNOLOGIA VR

TECHNOLOGIA VR

Wykorzystaj potencjał, który kryje rzeczywistość wirtualna. Twój projekt przedstawiony za pomocą urządzeń technologii VR, takich jak np. gogle VR Oculus Rift S, Meta Quest 3 lub HTC Vive Pro 2 zrobi na klientach niesamowite pierwsze wrażenie, dzięki interaktywnej wycieczce po zaprojektowanej nieruchomości, wnętrzach, czy ogrodach poczują się tak, jakby już tam byli.

CECHY PRODUKTU

Enscape | PANORAMA 360°

W przeglądarce

Udostępnij efekty Twojej pracy w formie zrenderowanych plików standalonych w wersji Web. Program Enscape eksportuje Twoje modele jako plik 3D, który jest renderowany w przeglądarce internetowej.

Enscape | PANORAMA 360°

PANORAMA 360°

Eksport projektów w ramach panoramy 360° w Enscape pozwala na prezentacje pracy w ramach galerii i spaceru 3D po przygotowanych wizualizacjach w przeglądarce internetowej.

ULEPSZONE OŚWIETLENIE I ODBICIA

Enscape 4.0 zawiera ulepszenia algorytmu globalnego oświetlenia, zapewniając lepsze oświetlenie, odbicia i jakość renderowania użytkownikom korzystającym z układów GPU, obsługujących akcelerowane sprzętowo śledzenie promieni. Użytkownicy zobaczą poprawę jakości oświetlenia pośredniego, zwłaszcza w scenach wewnętrznych, doświadczą spójniejszego oświetlenia i precyzyjniejszego cieniowania w odbiciach lustrzanych. Funkcja jest dostępna dla użytkowników posiadających karty graficzne z serii NVIDIA RTX lub AMD RX 6000/7000.

Enscape | PANORAMA 360°

ZDJĘCIE

Statyczne wizualizacje w Enscape eksportujesz jako szybkie i proste w przygotowaniu rendery wysokiej jakości.

Kanał ALFA

Kanał alfa umożliwia eksportowanie renderów z automatycznie nałożonym przezroczystym tłem.

VIDEO

Wbudowany w Enscape edytor wideo pozwala na tworzenie filmów bezpośrednio w programie.

EDYTOWALNE OBIEKTY

Dzięki nowej serii Adjustable Asset użytkownicy mogą wprowadzać zmiany w materiale, kolorze lub wariacji niektórych zasobów Enscape. Zasoby można odszukać filtrując je za pomocą tagu "Adjustable".

ULEPSZENIE EKSPORTU DLA KANAŁU ALFA

Użytkownicy mogą eksportować renderingi z przezroczystym tłem, co ułatwia edycję i przetwarzanie w innych narzędziach. Możliwy jest również eksport półprzezroczystych materiałów, takich jak okna i szklane powierzchnie, co skraca czas potrzebny na dopracowanie tych materiałów podczas przetwarzania końcowego.

Enscape | ADNOTACJE DOTYCZĄCE WSPÓŁPRACY

ADNOTACJE DOTYCZĄCE WSPÓŁPRACY

Korzystaj z możliwości dzielenia się komentarzami w ramach wspólnych adnotacji do projektów. Niezależnie od tego, czy jest to prośba o zmianę, czy sugestia materiałowa dziel się uwagami z zespołem i klientami.

Enscape | WIDOKI ORTOGONALNE

WIDOKI ORTOGONALNE

Wystarczy jedno kliknięcie, aby z trójwymiarowego projektu stworzyć dwuwymiarowy widok. Przełączaj się łatwo między kilkoma płaskimi perspektywami, aby tworzyć plany pięter lub przekroje z boku.

Enscape | INFORMACJE BIM

INFORMACJE BIM

W trybie BIM wszystkie potrzebne informacje masz na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kliknąć dowolny element w oknie Enscape, aby natychmiast wyświetlić wszystkie dostępne dane BIM.

Enscape | BIBLIOTEKA ZDEFINIOWANYCH MATERIAŁÓW

BIBLIOTEKA ZDEFINIOWANYCH MATERIAŁÓW

Uzyskaj dostęp do ponad 200 zdefiniowanych elementów w bibliotece materiałów, by zadbać o estetykę projektu. Dostosuj materiały do potrzeb projektu w edytorze.

Enscape | ROŚLINNOŚĆ

ROŚLINNOŚĆ

Skorzystaj z gotowych modeli 3D różnorodnej roślinności, z której możesz korzystać w Twoich projektach.

Enscape | LUDZIE

LUDZIE

Tchnij życie w Twoje realizacje wprowadzając do projektu zasoby cyfrowe przedstawiające ludzkie postacie.

Enscape | MEBLE

MEBLE

Wykorzystaj gotowe modele mebli, których nie musisz projektować od zera.

Enscape | AKCESORIA

AKCESORIA

Oszczędzaj czas w przygotowaniu projektów z uwzględnieniem drobnych akcesoriów, które znajdziesz w bibliotece Enscape.

Enscape | BUDYNKI

BUDYNKI

Pracuj z wykorzystaniem gotowych brył budynków, które znacząco przyspieszą proces wykonywania projektu.

Enscape | POJAZDY

POJAZDY

Prezentując projekt budynku w realistycznym otoczeniu zadbaj o obecność pojazdów, których gotowe modele pobierzesz za pomocą kilku klików.

Enscape | OTOCZENIE

OTOCZENIE

Zadbaj o najdrobniejsze detale otoczenia w Twoich projektach wiele przydatnych elementów odszukasz w bibliotece Enscape.

Enscape | OŚWIETLENIE

OŚWIETLENIE

Zamieść w pracy ciekawe modele oświetlenia wybierz odpowiednią lampę lub klinkiet i dodaj go do projektu.

Enscape | OPIEKA ZDROWOTNA

OPIEKA ZDROWOTNA

W projektach realizowanych np. dla szpitali, czy gabinetów lekarskich nie musisz samodzielnie projektować wielu charakterystycznych elementów, ponieważ znajdziesz je w zasobach biblioteki Enscape.

Enscape | FITNESS

FITNESS

W projektach realizowanych np. dla siłowni, czy klubów fitness nie musisz samodzielnie projektować sprzętu sportowego i innych charakterystycznych elementów dla tego typu obiektów. Wszystko czego potrzebujesz znajduje się w darmowej bibliotece.

Enscape | MGŁA WOLUMETRYCZNA

CHMURY

Dostosuj gęstość i zróżnicowanie chmur w projektach. W zależności od parametrów rendering będzie jaśniejszy lub ciemniejszy, a chmury gęstsze lub delikatniejsze. Zmień porę dnia, by zobaczyć jak chmury przesuwają się po dynamicznym niebie w Enscape.

PORY DNIA

Projektuj, uwzględniając w oświetleniu różne pory dnia. Sprawdź, jak projekt wygląda po zmroku i o świcie. Wybierz odpowiednią lokalizację, by sprawdzić jakie warunki pogodowe są w danym mieście o wybranej godzinie.

Enscape | MGŁA WOLUMETRYCZNA

MGŁA WOLUMETRYCZNA

Użyj jej do symulacji obłoków pyłu lub stworzenia gęstej mgły. Na kolor mgły w projekcie będzie miało wpływ ustawienie konkretnej godziny np. o zachodzie będzie on intensywniejszy.

Enscape | ANALIZA ŚWIATŁA

ANALIZA ŚWIATŁA

Sprawdź, ile światła pada na poszczególne powierzchnie w projekcie o różnych porach dnia, dzięki analizie światła. Wystarczy, że ustawisz odpowiednią godzinę, a dowiesz się jak Twój projekt prezentuje się w naturalnym oświetleniu rano, popołudniu lub wieczorem.

Enscape | TRYB BIELI

TRYB BIELI

Zastosuj tryb bieli, by skupić odbiorców na zaprojektowanej architekturze. Wszystkie kolory przełączą się na biały, a parametry, takie jak połyskliwość czy nierówność, pozostaną niezmienne.

Enscape | EFEKTY GRAFICZNE

EFEKTY GRAFICZNE

Wizualizacja projektu może wyglądać jak zdjęcie wykonane jednoobiektową lustrzanką. Dzięki efektom graficznym takim jak np. efekt bloom i flary zmienisz wygląd renderowanych scen.

Enscape | GŁĘBIA OSTROŚCI

GŁĘBIA OSTROŚCI

Wybierz element projektu, na którym chcesz skupić uwagę odbiorcy, podkreślając jego detale i rozmaż pozostałą część wizualizacji.

Wymagania systemowe Enscape

Windows 10 lub nowszy

Wymagania sprzętowe (rekomendowane):
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2070 / Quadro RTX 4000 lub odpowiednik AMD (np. Radeon RX 5700 XT)
 • 6 GB pamięci Video RAM
Wymagania sprzętowe (minimalne):
 • Karta graficzna: Dedykowany procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX z serii 900 / Quadro z serii M i nowsze lub AMD Radeon RX 400 / odpowiednik serii Radeon Pro i nowsze
 • 4 GB pamięci Video RAM
Nieobsługiwane urządzenia:
 • Mobilne procesory graficzne Radeon 6000
 • Zintegrowane układ graficzny Intel

MAC OS MONTEREY 12.6 LUB NOWSZY

Wymagania sprzętowe (rekomendowane):
 • Urządzenia z procesorem Apple M:
  • Apple M1: MacBook Pro (M1 Pro/Max, 2021, 32 GB zunifikowanej pamięci), Mac Studio (M1 Max/Ultra, 2022, 32 GB zunifikowanej pamięci)
  • Apple M2: MacBook Pro (M2 Pro/Max, 2023, 32 GB zunifikowanej pamięci), Mac Pro (M2 Ultra, 2023, 64 GB zunifikowanej pamięci), Mac Studio (M2 Max/Ultra, 2023, 32 GB zunifikowanej pamięci), Mac mini (M2 Pro, 2022, 32 GB zunifikowanej pamięci)
  • Apple M3: MacBook Pro (M3 Pro/Max, 2023, 36 GB zunifikowanej pamięci), iMac (M3, 2023, 24 GB zunifikowanej pamięci)
Wymagania sprzętowe (minimalne):
 • Urządzenia z procesorem Apple M:
  • Apple M1: MacBook Air (M1, 2020), MacBook Pro (M1, 2021), iMac (M1, 2021), Mac mini (M1, 2020)
  • Apple M2: MacBook Air (M2, 2022), MacBook Pro (M2, 2022)
  • Apple M3: MacBook Pro (M3, 2023), iMac (M3, 2023)

Obsługiwane urządzenia Virtual Reality:

Urządzenia Windows Mixed Reality, HTC Vive, HTC Vive Pro i HTC Vive Pro 2, Oculus Rift, Oculus Rift S, Meta Quest 3


Polecane produkty