Planowanie urbanistyczne 3D | Miasta 3D ze SketchUp Pro

Program do planowania przestrzennego

Przygotuj modele 3D zabudowy i zagospodarowania terenu korzystając z programu do projektowania SketchUp.

Kup licencję SketchUplubPobierz SketchUp
SketchUp Pro | SketchUp narzędzia urbanistyczne

Projektowanie urbanistyczne

Narzędzia do planowania przestrzennego

Zajmujesz się planowaniem przestrzennym? Połącz w oprogramowaniu SketchUp dane z różnych źródeł z modelami 3D. Importuj pliki CAD 2D, obiekty 3D, dane DEM lub chmury punktów. Wykorzystaj je jako bazę Twojego projektu planistycznego.

Geolokalizacja w projekcie 3D

Wykorzystaj narzędzie geolokalizacji, dzięki któremu jednym kliknięciem pozyskasz obraz z dokładnym odwzorowaniem terenu. Otrzymane dane możesz szybko zmodyfikować a współrzędne geograficzne ułatwią analizę zacienienia zgodnie z rzeczywistym położeniem.


SketchUp Pro | SketchUp wizualizacje urbanistyczne

Prezentacja planu

Program do wizualizacji urbanistycznych

W programie do projektowania SketchUp łatwo przygotujesz modele 3D zabudowy i zagospodarowania terenu, wykorzystując ilustracje i animacje. Wysyłając modele do LayOut przedstawisz dokładnie każdy detal swojej propozycji i stworzysz szczegółowe, kolorowe plany 2D z notatkami oraz widokami modeli w skali.

Makiety urbanistyczne

Zaprezentuj alternatywne koncepcje projektowe w celu wybrania najlepszego planu zabudowy i zagospodarowania terenu. Swoją makietę możesz także przygotować w postaci wydruku 3D wprost z prostego oprogramowania do projektowania SketchUp.


SketchUp Pro | Elementy projektu 3dwarehouse

Miliony modeli w zasięgu ręki

Znajdź model czegokolwiek potrzebujesz

Szukasz elementów małej architektury miejskiej do projektu? Już nie musisz ich samodzielnie modelować od podstaw! Setki tysięcy obiektów – od roślinności, pojazdów, aż po ludzi znajdziesz do pobrania (za darmo) w programie do wizualizacji SketchUp 3D Warehouse.

Narzędzia do pracy w 3D

SketchUp

Wykorzystaj oprogramowanie do projektowania 3D SketchUp Pro, które daje Ci nieograniczone możliwości projektowe. Profesjonalne narzędzia do pracy w 3D to najprostsza droga do urzeczywistnienia Twoich pomysłów. Od razu zobaczysz różnicę w jakości projektowania wnętrz, czy budynków.

Skonfiguruj swój SketchUp

Polecane produkty

Sprawdź, jak program do tworzenia projektów 3D sprawdza się w planowaniu przestrzennym 


W programie do projektowania SketchUp sprawnie przygotujesz projekty urbanistyczne. Oprogramowanie zawiera specjalistyczne narzędzia do planowania przestrzennego. Korzystając m.in. z funkcji geolokalizacji szybko, uzyskasz obraz z dokładnym odzwierciedleniem terenu, nad którym masz pracować oraz pozycją słońca. Dzięki temu dokładniej odtworzysz zacienienie otoczenia , zgodne ze współrzędnymi geograficznymi. Przekonaj się, jak jeszcze możesz wykorzystać możliwości oprogramowania SkatechUp do wizualizowania projektów.  

Profesjonalne projekty urbanistyczne w programie SketchUp

Pracując w programie SketchUp do projektowania, możesz korzystać z różnych źródeł plików w projekcie urbanistycznym. Oprogramowanie bez problemu odczytuje i zapisuje różne formaty plików CAD i 3D. Dzięki temu nie tracisz czasu na ich przygotowywanie od podstaw. Możesz ściągnąć gotowe modele z różnych baz. Poradzisz sobie z zaimportowaniem chmur punktowych, jak i danymi DEM. 

Twórz makiety urbanistyczne z uwzględnieniem detali, które będą dopełniały całą koncepcję projektu zagospodarowania przestrzennego. Wykorzystaj w tym celu darmową bibliotekę 3D Warehouse
Znajdziesz w niej niezwykle przydatne, gotowe modele:

- setek tysięcy roślin;
- małej architektury miejskiej;
- pojazdów;
- ludzi.

Pracując nad projektem zagospodarowania przestrzennego wykorzystaj możliwości wtyczki Shadow Analysis. To rozszerzenie programu do projektowania SketchUp, dzięki któremu przeprowadzisz dokładną analizę zacienienia. Umożliwi ona przedstawienie rozwiązań zgodnych z naturalnymi warunkami oświetleniowymi występującymi na danym terenie. 

Korzystając z wyżej wymienionych zasobów cyfrowych i narzędzi do projektowania urozmaicisz każdy projekt bez względu na jego wielkość. Ponadto bazując na rozbudowanych funkcjonalnościach oprogramowania do projektowania 3D, będziesz mógł w każdej chwili przygotować kilka propozycji rozwiązań projektowych. W ten sposób zamawiający będą mogli wybrać najlepszą z zaprezentowanych propozycji planistycznych.

Dokumentacja techniczna dla projektu zagospodarowania przestrzennego

Przejdź od wstępnych koncepcji w postaci rzutów, przekrojów i szkiców wizualizacji do stworzenia ostatecznej wersji zleconego projektu. Program do projektowania SketchUp pomoże Ci na każdym etapie, tworzenia odpowiedniego rozwiązania. Dzięki niemu stworzysz nie tylko wysokiej jakości projekty, ale również niezbędną dokumentację techniczną. Jej rola przy projektowaniu urbanistycznym jest ogromna. 

Pracując w SketchUp LayOut, stworzysz rzuty i przekroje projektu urbanistycznego w odpowiedniej skali. Korzystając z możliwości nanoszenia odpowiednich opisów i etykiet, zadbasz o przejrzystość komunikacji z każdym uczestnikiem etapu projektowego.  Z doświadczeń użytkowników programu 3D SketchUp planowanie przestrzenne z pomocą jego narzędzi i funkcjonalności staje się efektywniejsze. Dostęp do różnego typu plików, danych geolokalizacyjnych i łatwość nanoszenia zmian przemawiają do planistów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Masz możliwość dołączenia do grona profesjonalistów, którzy wybrali program do projektowania SketchUp jako codzienne narzędzie pracy.