Projektowanie 3D dla architektury | SketchUp Pro

SketchUp dla architektury

Program do projektowania architektonicznego 3D.

Kup licencję SketchUplubPobierz SketchUp
SketchUp Pro | Projektowanie

Program dla architektów

Kompleksowy program do projektowania

SketchUp jest programem dla architektów, który wspiera ich przez cały cykl powstawania budowli. Od wstępnego projektu przez dokumentację konstrukcyjną i współpracę między branżową, aż po analizę energetyczną.

Dokładny model architektoniczny

Skonstruuj całą budowlę wirtualnie w programie 3D SketchUp, zanim przejdziesz na miejsce realizacji inwestycji. Dokładny, architektoniczny model 3D pozwoli uniknąć kosztownych błędów i opóźnień.


SketchUp Pro | Rysunki w LayOut

Narzędzia dla architektów

Dokumentacja techniczna

Przygotuj wszystkie potrzebne rysunki na podstawie architektonicznego modelu 3D. Detale, rzuty pięter, przekroje, główne elewacje i widoki perspektywiczne czy raporty wykonasz w LayOut. Przekaż dokumentację zespołom i wykonawcom aby nie pominąć żadnych założeń projektowych.

Dostosuj SketchUp

Do Twojej dyspozycji są setki profesjonalnie przygotowanych wtyczek. To zestaw dodatkowych narzędzi, które rozwijają możliwości programu SketchUp do projektowania 3D. Korzystając z nich dostosujesz interfejs do swoich potrzeb, usprawnisz i przyspieszysz pracę.


SketchUp Pro | Prezentacja projektu

Prezentacja projektu

Silniki renderujące

Spraw, aby Twoje modele wyglądały niczym odręcznie wykonany szkic. Teraz mogą stać tak realistycznie, jak tylko potrzebujesz. Określ własne style lub wybierz jeden z gotowych stylów SketchUp. Użyj jednego z silników renderujacych, aby uzyskać fotorealistyczne wizualizacje architektoniczne w Twoich projektach.

Rzeczywistości cyfrowe

Poznaj możliwości i zalety technologii Rzeczywistości Rozszerzonej (AR), Wirtualnej (VR) oraz Mieszanej (MR). Wykorzystaj je na goglach kompatybilnych ze SketchUp Viewer: Oculus Rift, HTC Vive lub Microsoft Holo Lens.

Narzędzia do pracy w 3D

SketchUp

Wykorzystaj oprogramowanie do projektowania 3D SketchUp Pro, które daje Ci nieograniczone możliwości projektowe. Profesjonalne narzędzia do pracy w 3D to najprostsza droga do urzeczywistnienia Twoich pomysłów. Od razu zobaczysz różnicę w jakości projektowania wnętrz, czy budynków.

Skonfiguruj swój SketchUp

Polecane produkty

Jak wykorzystać program SketchUp do projektowania architektury? Wybierz najlepsze rozwiązanie na rynku! 


Pracując jako architekt, korzystaj z rozwiązań, które pozwolą Ci w jednym miejscu przejść przez wiele etapów procesu projektowego. Właśnie taki jest program do projektowania SketchUp! To w tym oprogramowaniu stworzysz pierwsze szkice, na których będziesz mógł dalej pracować, dopieszczając każdy szczegół budynku. Dzięki możliwościom narzędzi tego programu 3D stworzysz realną wizualizacje docelowego projektu architektonicznego. W ten sposób zobaczysz, jak będzie on wyglądał po zakończeniu budowy. Wyłapiesz dzięki temu wszystkie mankamenty Twojej koncepcji projektowej. Umożliwi to uniknięcie kosztownych błędów podczas rzeczywistej realizacji konkretnej inwestycji.

W czym SketchUp pomaga architektom? 

Intuicyjny program do projektowania pozwala stworzyć nie tylko sam projekt i jego wizualizacje. Dedykowana aplikacja SketchUp LayOut to rozwiązanie, które zdecydowanie usprawnia międzybranżową współpracę nad realizacją architektonicznego przedsięwzięcia. Przekaż ją wszystkim zespołom podwykonawców zaangażowanych w realizację projektu! Korzystając z czytelnej i przejrzystej dokumentacji, nikt nie pominie żadnych z przyjętych założeń. Dzięki niej jako architekt będziesz mógł nadzorować postęp nie tylko prac budowlanych, ale też tych związanych m.in. z energetyką. 

Ponadto dokumentacja techniczna oparta na projekcie 3D zaprojektowanym w SketchUp umożliwia:

- przedstawienie rysunków projektu w postaci rzutów i przekrojów;
- uzyskanie widoków perspektywicznych;
- przygotowanie szczegółowych raportów;
- uwzględnienie najdrobniejszych detali. 

Program do projektowania architektonicznego SketchUp posiada również sporo rozszerzeń w postaci dedykowanych wtyczek. Ich zadaniem jest usprawnienie pracy każdego projektanta! Wybierz pakiet wtyczek dla architektów, by przyspieszyć i usprawnić cały proces projektowania budowli. 
Sięgnij po rozszerzenia, takie jak np.: 

- Skalp;
- 1001 bit;
- Shadow Analysis;

szybko zauważysz, jak ich wdrożenie znacząco poprawi Twój komfort pracy jako architekta. 

Dlaczego warto postawić na program do projektowania SketchUp w architekturze? 

Z opinii dotychczasowych użytkowników programu wynika, że pozwala on na przygotowanie bardzo dokładnych projektów architektonicznych. Wykorzystując możliwości silnika renderującego V-Ray dla SketchUp zadbasz o to, aby projekt zachwycił Twoich klientów, podczas prezentacji. Korzystając z tego programu do renderingu, stworzysz z odręcznych szkiców fotorealistyczne wizualizacje architektoniczne. W ten sposób staną się one realną wizją projektu, który zlecają Twoi klienci. To nie wszystko!

Stawiając na wysokiej jakości prezentacje projektów w nowoczesnym stylu, śmiało korzystaj z możliwości, które oferują technologie cyfrowe ( VR, AR, czy MR). To rozwiązania, jakie umożliwiają prezentowanie wszystkich projektów architektonicznych stworzonych w SketchUp za pomocą Rzeczywistości Rozszerzonej, Wirtualnej, czy Mieszanej. Wykorzystaj efektowną prezentację koncepcji projektowej m.in. za pomocą Oculus Rift. Zrób dobre wrażenie, które pociągnie za sobą realizację Twoich założeń projektowych.