Konwersja i import plików 3D do SketchUp | Transmutr Artist

Importer plików do programu SketchUp Transmutr

Sprawnie konwertuj różne formaty 3D na pliki programu do projektowania SketchUp, wykorzystując rozbudowany importer plików Transmutr Artist.

Kup licencjęlubPobierz Transmutr

Konwersja różnych formatów plików 3D

Tansmutr konwertuje do plików oprogramowania SketchUp popularne formaty 3D: *.3ds, *.dae, *.fbx, *.obj. Czas trwania tej operacji zależy od złożoności modelu - może trwać od ułamka sekundy w przypadku prostych modeli do kilku minut w przypadku najbardziej złożonych.

Materiały gotowe do renderingu

Automatycznie konwertuj materiały gotowe do renderowania lub dostosuje je za pomocą kilku kliknięć. Transmutr uzyskuje jak najwięcej danych z pliku źródłowego, aby automatycznie tworzyć materiały gotowe do renderowania. Dzięki temu oszczędzasz czas na ręczne odtworzenie materiały, które zostały już zapisane w oprogramowaniu źródłowym (3dsmax itp.).


Transmutr | Automatyczne elementy proxy

Automatyczne elementy proxy

Jednym kliknięciem wygenerujesz w Transmutr elementy proxy dla silników renderujących V-Ray, Thea i Enscape. SketchUp pokaże jedynie lekki symbol zastępczy modelu i utrzyma dobrą wydajność, podczas gdy silnik renderujący będzie używał oryginalnego modelu wysokiej jakości. Możesz wybierać pomiędzy różnymi symbolami zastępczymi takimi jak np. obramowanie, uproszczona geometria, bilbord i in.

Transmutr | Upraszczanie geometrii obiektów

Upraszczanie geometrii obiektów

Uprość geometrię obiektów high-poly z milionami płaszczyzn do kilku tysięcy lub setek. Przyspiesz pracę z obiektami o bardzo wysokiej rozdzielczości w programie SketchUp do projektowania 3D. Transmutr może drastycznie zmniejszyć liczbę płaszczyzn, zachowując jednocześnie ogólny kształt oryginalnego obiektu. Możesz dostosować poziom uproszczenia, aby uzyskać pożądany rezultat.

Polecane produkty

Program do projektowania SketchUp i importer plików Transmutr 

Projektując wnętrza, budynki, czy ogrody możesz potrzebować importu plików o różnych formatach. Ręczne przeprowadzenie tej operacji  nie zawsze kończy się dobrze. Dlatego z myślą o pracy nad projektami w SketchUp stworzono dedykowaną wtyczkę Transmutr. Dzięki niej sprawnie przekonwertujesz formaty 3D na pliki *skp. Przekonaj się, jak wiele dla płynności Twojej pracy może zrobić właśnie to rozszerzenie. 

Jak wtyczka Transmutr może pomóc Ci w projektowaniu?

W zależności od tego, jak bardzo skomplikowane są modele, które chcesz umieścić w projekcie - czas trwania konwersji przez wtyczkę będzie wynosił od kilku sekund do maksymalnie paru minut. Już po pierwszym użyciu rozszerzenia do programu do projektowania SketchUp zauważysz sporą różnicę. W ułamku sekund otrzymasz idealnie przekonwertowane na *.skp pliki *.obj, *.stl, *.fbx czy *.3ds.

To nie wszystko! Wśród możliwości wtyczki Transmutr do programu 3D SketchUp wyróżnia się: 

- konwertowanie materiałów gotowych do renderowania, 
- automatyczne elementy proxy,
- upraszczanie geometrii obiektów. 

Szybki dostęp do elementów proxy w programie do projektowania SketchUp

Wprowadzając do palety narzędzi projektowych wtyczkę Transmutr zyskujesz możliwość generowania elementów proxy szybciej niż sądzisz. Wystarczy jedno kliknięcie, a będziesz mógł pracować na nich w wybranym silniku renderującym.

Przyspieszona praca z obiektami high-poly 

Tworząc projekt, możesz trafić na obiekty o bardzo skomplikowanej geometrii, które w swoim składzie mają czasami nawet miliony płaszczyzn. Dzięki możliwościom wtyczki Transmutr sprawnie zmniejszysz tę ilość, co przełoży się na płynność pracy w programie SketchUp. W ustawieniach rozszerzenia masz opcję samodzielnego manipulowania stopniem uproszczeń płaszczyzn. W ten sposób decydujesz o tym, jaki będzie ostateczny kształt obiektu.