Import i kompresja modeli 3D | Skimp dla SketchUp

Import i kompresja modeli 3D Skimp

Skimp to profesjonalne rozszerzenie zaprojektowane do szybkiego i łatwego importu oraz kompresji modeli wysokiej jakości do programu 3D SketchUp.

Kup licencjęlubPobierz Skimp
Skimp | Kompresja modeli 3D

Kompresja modeli 3D

Użyj Skimp, aby zmniejszyć liczbę płaszczyzn w modelu, zachowując jednocześnie wygląd obiektów. Tym samym znacząco zmniejszysz rozmiar pliku programu do projektowania SketchUp.

Wybierz dowolną liczbę grup i komponentów w modelu SketchUp a Skimp pomoże je zoptymalizować w kilka sekund redukując ilość wielokątów.

Za pomocą Skimp możesz określić odległość tolerancji błędu w celu uproszczenia modelu SketchUp. Dlatego masz pewność, że szczegóły mieszczące się w tolerancji zostaną zachowane.


Możliwości Skimp

  • Szybki import formatów: FBX, OBJ, STL, DAE, 3DS (tylko PC), PLY oraz VRML.
  • Kompresja obiektów znajdujących się w Twoim modelu SketchUp, z zachowaniem hierarchii modelu.
  • Podgląd importowanych modeli oraz dopasowanie skali i kierunków przed zaimportowaniem.
  • Szybka oraz efektywna redukcja i uproszczenie modelu przed lub po zaimportowaniu.
  • Zachowanie poprawności wyglądu modelu, jego funkcji, linii, tekstur, współrzędnych, materiałów oraz granic.
  • Łatwe i szybkie uproszczenie modeli z milionami płaszczyzn.
  • Redukcja rozmiaru pliku SKP dzięki zaledwie kilku kliknięciom.

Polecane produkty

Zadbaj o detale Twoich projektów i postaw na rozszerzenie Skimp do programu SketchUp

Idealnie zaprezentowane szczegóły mają ogromny wpływ na odbiór całości projektu. Dzięki możliwościom wtyczki Skimp do programu do projektowania SketchUp możesz zaskoczyć Twoich klientów dbałością o najdrobniejsze detale projektu wnętrza, ogrodu czy budynku poprzez jej możliwości w importowaniu zewnętrznych plików. Poznaj bliżej Skimp i rozszerz wachlarz narzędzi w Twojej codziennej pracy projektowej. 


Dlaczego warto wybrać wtyczkę Skimp? Sprawdź! 

Ta wtyczka podczas projektowania 3D w SketchUp zdecydowanie ułatwi i przyspieszy proces importowania oraz kompresowania modeli. Nie musisz tutaj obawiać się utraty ich wysokiej jakości. W mgnieniu oka zaimportujesz formaty plików, takie jak: OBJ, 3DS, FBX, STL, DAE. Nie musisz samodzielnie pracować nad ich przekształceniem, zrobi to za Ciebie Skimp. 

Importowane modele w zachowają dopasowanie do określonej wcześniej skali i kierunki ustawień, które były wcześniej przyjęte. W modelach pozostaną po zaimportowaniu także naniesione materiały, tekstury i współrzędne. Dlatego nie musisz się obawiać ich uszkodzenia i straty czasu na odtwarzanie poszczególnych detali na nowo. 

Nieprawidłowo przeprowadzona konwersja może negatywnie wpłynąć na wygląd obiektów. Przeprowadzając ją w oparciu o Skimp masz pewność, że proces ten przebiegnie pomyślnie, a model zostanie w pełni zoptymalizowany. Duży projekt wnętrza, ogrodu, czy budynku nierzadko będzie wymagał kompresowania płaszczyzn zawartych w nim modeli. Projektując w programie 3D SketchUp ze wsparciem Skimp masz gwarancję, że zawsze zachowasz projekt w nienagannym stanie, pomimo redukcji wielkości plików *skp.