Wizualizacje architektoniczne i animacje | Artlantis

Artlantis 2021 Wizualizacje architektoniczne i animacje

Artlantis jest najprostszym i najszybszym rozwiązaniem do tworzenia fotorealistycznych wizualizacji i animacji.

Kup licencjęlubPobierz Artlantis

POZNAJ NOWE MOŻLIWOŚCI TWORZENIA WIZUALIZACJI

Twórz fotorealistyczne wizualizacje i animacje korzystając z intuicyjnego oprogramowania Artlantis 2021. Sprawdź, co nowego pojawiło się w najnowszej aktualizacji programu i wykorzystaj jego możliwości w Twoich projektach.

Prosty interfejs

Pracując w Artlantis 2021 możesz wybrać jeden z dwóch dostępnych interfejsów - domyślny lub nowy interfejs Easy, który został znacznie lepiej dopracowany pod względem ustawień i posiada wiele predefiniowanych wartości. Możesz np. modyfikować ustawienia interfejsu zgodnie z wybranym poziomem zaawansowania - niskim, średnim, wysokim. Dzięki temu, jako użytkownik oprogramowania, łatwiej zrozumiesz poszczególne ustawienia i szybciej ustawisz sceny. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy mogą korzystać z wybranego interfejsu zgodnie ze swoimi preferencjami i wiedzą techniczną.

Artlantis | Import IFC

Import IFC

Artlantis 2021 wkracza do świata Open BIM! Znany i rozpoznawalny ze względu na swoje niemal uniwersalne obliczenia, od teraz Artlantis 2021 importuje także format plików IFC. Ta nowa funkcja, dotycząca jedynie geometrii modelu, umożliwi użytkownikowi Artlantis, uzyskanie dowolnego modelu od współwykonawcy, używającego innego programu do modelowania niż Artlantis, a w razie potrzeby pozwoli zmodyfikować projekt bezpośrednio w swoim narzędziu do projektowania.

Artlantis | Integracja filtrów LUT

Integracja filtrów LUT

Korzystając z Atlantis 2021 możesz swobodnie pracować z domyślnie oferowanym w programie szeregiem filtrów LUT. Filtry te służą do modyfikacji kontrastu i kolorów w celu poprawy jakości obrazów i podczas ostatecznego renderingu. Jeżeli zechcesz używać niestandardowych filtrów LUT dostępnych w sieci jako bezpłatne lub licencjonowane pliki CUBE możesz je zaimportować do Atlantis.

Artlantis | MediaStore

Artlantis MediaStore

Wraz z Artlantis 2021, Abvent uruchomił zupełnie nową platformę zakupową MediaStore. Zaprojektowana całkowicie od nowa, posiada nowy system wyszukiwania oraz jest dużo bardziej ergonomiczna i przyjazna dla użytkownika, jej korzyści są następujące: bardziej czytelny i zrozumiały interfejs, szybsza nawigacja, system tagów do sprawnego wyszukiwania mediów, bezpośredni dostęp przy korzystaniu z konta AbventID.

Dostępny dla wersji Artlantis 5, 6, 7, 2019 i 2020 i w gotowości na kolejne wersje!

CECHY PRODUKTU

Artlantis | Prostota

PROSTOTA

Nie musisz być ekspertem grafiki komputerowej – nauka obsługi i używanie Artlantis 2021 jest łatwe i szybkie. To oprogramowanie stosowane zarówno przez zaawansowanych, jak i początkujących użytkowników, służące do symulacji oraz prezentowania projektów charakteryzujących się wysoką jakością i niesamowitym fotorealizmem, tworzonych w rekordowo szybkim czasie!

Artlantis | Ergonomia

ERGONOMIA

Zapoznaj się z przejrzystym i ergonomicznym interfejsem Artlantis 2021, dzięki któremu program jest łatwy w nauce oraz wygodny w obsłudze. Niezbędne narzędzia masz zawsze pod ręką. Najnowsza wersja daje możliwość wyboru interfejsu dopasowanego do Twojej wiedzy i sposobu pracy.

Artlantis | Uniwersalność

UNIWERSALNOŚĆ

Artlantis to wiodące narzędzie do wizualizacji architektonicznych, kompatybilne z większością programów do modelowania 3D dostępnych na rynku. Obsługując formaty DXF, DWG, OBJ, FBX i 3DS, Artlantis jest kompatybilny ze: SketchUp, ARCHICAD, Rhinoceros, Vectorworks, Autodesk Revit i Arc+.

Artlantis | Podgląd w czasie rzeczywistym

PODGLĄD W CZASIE RZECZYWISTYM

Korzystaj z podglądu w czasie rzeczywistym, który umożliwia zachowanie kontroli nad każdą zmianą w projekcie. Otwarcie sceny 3D, nawigowanie, zmiany w obiektach, światłach, czy środowisku 3D - to wszystko jest widoczne w oknie podglądu.

Artlantis | Szybkość

SZYBKOŚĆ

Prędkość wyświetlania scen, nawigowania, pozycjonowania w przestrzeni, rozpraszania światła - w podglądzie i w ostatecznym renderze. Artlantis jest jedynym oprogramowaniem renderującym na rynku, które zapewnia wydajny stosunek jakości do czasu renderingu. Tryb szkicu umożliwia szybkie wyświetlenie podglądu podczas faz przygotowawczych.

Artlantis | Podgląd 2D

PODGLĄD 2D

Oprócz podglądu 3D, Artlantis posiada okno 2D służące do pozycjonowania kamer lub sekwencji, co ułatwia ustalenie ścieżki panoramicznej służącej do eksploracji projektu.

Artlantis | Viewpoits

VIEWPOINTS

Zdefiniuj i zapisz tyle widoków, ile chcesz: w perspektywie, w widoku równoległym lub panoramiczne, każdy z własnymi ustawieniami światła.

Artlantis | Głębia

GŁĘBIA

Jak fotograf wybierający przysłonę, w Artlantis ustawisz głębię ostrości, czułość ISO i czas otwarcia migawki dla dowolnej liczby widoków. Niezależnie od tego czy skupiasz się na obiekcie, punkcie określonym w przestrzeni lub nieskończoności, za pomocą odpowiedniego suwaka z łatwością ustalisz poziom rozmycia.

Artlantis | Widoki równoległe

WIDOKI RÓWNOLEGŁE

Widoki równoległe (rzuty i cięcia) można ustawić w przeznaczonym do tego kontrolerze, na podstawie typu rzutu (elewacja, aksonometria, widok z góry), pozycji kamery, szerokości widoku, czy definicji przecinających płaszczyzn… Pasek kontrolny umożliwia edytowanie głównych ustawień projektu w jego środowisku.

Artlantis | Perspektywy i wertykale

PERSPEKTYWY I WERTYKALE

Każdy widok posiada własny, nieskończony grunt, poziom, materiały oraz obrazy tła lub pierwszego planu, którymi łatwo można manipulować, zmieniać rozmiar, czy dostosować ich krawędzie w trybie podglądu. Artlantis ma funkcję pionową, która czyni tryb perspektywy szczególnie interesującym w przypadku projektów wysokościowych.

Artlantis | SHADERY I TEKSTURY

SHADERY I TEKSTURY

Wybraną powierzchnię w scenie natychmiast pokrywasz wyznaczonym materiałem i ustawisz jego atrybuty, (takie jak: kolor, odcień, krycie, odbicie i dyfrakcja, orientacja, skala wzoru, itp). Dzięki nim dodajesz więcej realizmu Twojej pracy zmieniając wygląd powierzchni, modyfikując refleksywność, połysk lub wypukłości.

Artlantis | TRAWA 3D

TRAWA 3D

Zintegrowany katalog mediów oferuje kilka rodzajów traw 2D oraz 6 rodzajów traw 3D, wzbogaconych o ustawienia, (takie jak: dostosowywanie koloru kępek trawy lub zmiany w jej gęstości) — rozmiar jest obliczany automatycznie strefa po strefie.

Artlantis | KOLORY RA

KOLORY RAL

Artlantis posiada 243 skodyfikowane kolory i odcienie z palety kolorystycznej Ral Effect, RAL Design i RAL Classic, które odpowiadają standardom farb stosowanych w architekturze i budownictwie.

Artlantis | ZINTEGROWANY KATALOG MEDIÓW

ZINTEGROWANY KATALOG MEDIÓW

Skorzystaj z bogatego i łatwego w użyciu katalogu. Znajdziesz tu ponad 1000 mediów zorganizowanych w intuicyjny sposób, tak by można je było bezpośrednio użyć w Twoich scenach 3D.

Artlantis | MEDIA STORE

MEDIA STORE

To tysiące dodatkowych mediów (shadery, tekstury, materiały, obiekty, postacie itp.), które można kupić w sklepie MediaStore, dostępnym bezpośrednio z poziomu Artlantis. Wbudowany w programie Media Converter pomaga w przekształcaniu mediów z poprzednich wersji oprogramowania do wersji Artlantis 2021.

Artlantis | OBIEKTY I POSTACIE 3D

OBIEKTY I POSTACIE 3D

Artlantis oferuje fantastyczny menedżer obiektów do tworzenia realistycznych, żywych scen. Dzięki niemu możesz manipulować obiektami w 3D lub 2D. Ich zachowanie zależy od czynników charakterystycznych dla widoku (hierarchia, kotwica, pora roku) lub ich umiejscowienia, np. lampa podłogowa jest zawsze ustawiona pionowo do podłogi, a kinkiet musi wisieć prostopadle do ściany.

Artlantis | NARZĘDZIE SZATY ROŚLINNEJ

NARZĘDZIE SZATY ROŚLINNEJ

Artlantis zawiera specjalne narzędzie do rozmieszczania obiektów roślinnych metodą „przeciągnij i upuść” lub według stref. Możesz również dostosować gęstość i odcienie liści roślin odpowiednio do pory roku.

Artlantis | POCZTÓWKI

POCZTÓWKI

Pocztówka to migawka sceny, która zapisuje wszystkie parametry przypisane do materiałów (kolory, shadery i tekstury), by później było można wykorzystać ją lokalnie lub udostępnić. Podobnie jak shadery, obiekty, obrazy lub pocztówki, uważane są za media.

Artlantis | ŚWIATŁA

ŚWIATŁA

Artlantis dysponuje różnymi rodzajami źródeł światła (punktowe, żarówka, światło kierunkowe, heliodon, niebo) oraz efektami (atmosfery, turbulencje, dyfrakcja, halo, głębia ostrości) i zarządza materiałami przezroczystymi, np. efektem światła na zasłonach. Delikatne cienie i rozmycia można łatwo ustawić za pomocą interaktywnego kursora. Można również edytować określony kontur obiektu, obraz lub scenę, a tym samym manipulować promieniami światła i zmiękczać ogólną atmosferę scen i animacji.

Artlantis | GLOBALNE OŚWIETLENIE

GLOBALNE OŚWIETLENIE

Dzięki Artlantis możesz łatwo i szybko tworzyć efekty świetlne zgodnie z geometrią, źródłami energii, położeniem geograficznym, datą lub materiałami. Dzięki integracji obliczeń irradiancji pamięci podręcznej, program bardzo dokładnie ocenia wymianę energii świetlnej w symulacji globalnego oświetlenia, co dodatkowo zwiększa realizm obliczonych obrazów.

Artlantis | SZTUCZNE OŚWIETLENIE

SZTUCZNE OŚWIETLENIE

Sztuczne oświetlenie z nieograniczonym pozycjonowaniem, orientacją, kolorem, intensywnością lub ilością.

Artlantis | PROFILE IES

PROFILE IES

8 natywnych profili IES, każdy z niestandardową intensywnością światła i metodą energetyczną. Możesz również importować własne profile, a także te z katalogów producentów.

Artlantis | HELIODON

HELIODON

To naturalne źródła światła, które można dostosować w zależności od pory roku, dnia, godziny i miejsca (długości i szerokości geograficznej). Możesz stworzyć tyle nastrojów i naturalnych atmosfer, ile tylko zechcesz.

Artlantis | NEON SHADERY

NEON SHADERY

W przeciwieństwie do punktowych źródeł światła, ten emisyjny materiał powinien być nakładany na powierzchnie; możesz ustawić jego moc i kolor. Uzupełnia sztuczne oświetlenie dostarczane przez Artlantis i przyczynia się do bardziej realistycznego oświetlenia.

Artlantis | NARZĘDZIE PORTAL

NARZĘDZIE PORTAL

Portale umożliwiają ustawienie optymalizacji zarządzania światłem w Artlantis. W przypadku korzystania z niskich ustawień w celu szybkiego obliczenia renderów, ta opcja poprawia oświetlenie scen we wnętrzach i usuwa szumy z obrazu.

Artlantis | SYMULACJA PROJEKTU

SYMULACJA PROJEKTU

To narzędzie Artlantis umożliwiające symulację projektu budowlanego w jego docelowym miejscu. Sekwencyjny pomocnik narzędzia poprowadzi Cię krok po kroku przez ustawienia rozpoznawania przestrzeni, widoczne natychmiast w oknie podglądu. Cały proces jest prosty i płynny. Można również wyłączyć widok tła, poprzez przypisanie mu przezroczystości. Kiedy proces umieszczania zostanie zakończony, ostateczny projekt będzie prezentowany w oknie podglądu w rekordowym tempie.

Artlantis | BIAŁY MODEL

BIAŁY MODEL

To rodzaj renderowania, który umożliwia automatyczne przekształcenie wszystkich powierzchni sceny — z wyjątkiem tych przezroczystych — w biały materiał, by lepiej szacować wielkości w projekcie. Tymczasem światła w scenie zachowują swoje kolory, tworząc wyszukaną atmosferę.

Artlantis | NARZĘDZIE DENOISER

NARZĘDZIE DENOISER

Zmniejsz, a nawet zlikwiduj szum ze swoich renderów, który emitowany jest zazwyczaj przez odbicia świetlne i zastosowane shadery. Możesz nie aktywować narzędzia jeśli chcesz pozostawić odrobinę szumów w swoim obrazie. Narzędzie Denoiser analizuje piksele obrazu i redukuje szum.

Artlantis | BALANS BIELI

BALANS BIELI

Balans bieli umożliwia automatyczne dostosowanie wyświetlania odcieni obrazu na podstawie wybranego koloru odniesienia.

Artlantis | OPTYMALIZACJA RENDERINGU

OPTYMALIZACJA RENDERINGU

Menedżer renderowania optymalizuje czas obliczeń renderingu, rozprowadzając obliczenia na kilka komputerów w sieci lokalnej (Mac/PC), aby skrócić czas renderowania.

Artlantis | SEKWENCJE

SEKWENCJE

Artlantis umożliwia wyprodukowanie i zaprojektowanie filmu z jednej lub kliku sekwencji, których montaż odbywa się w prosty i intuicyjny sposób, dzięki zintegrowanej osi czasu.

Artlantis | NARZĘDZIA TWORZENIA ANIMACJI

NARZĘDZIA TWORZENIA ANIMACJI

Możesz zdefiniować sposób śledzenia kamerą oraz trajektorię obiektów i świateł w projekcie, możliwe jest przyspieszanie i zwalnianie ich ruchu, łączenie ze sobą sekwencji i widoków panoramicznych, tworzenie oraz edycja trajektorii, badanie nasłonecznienia lub testowanie widoku panoramicznego 360°.

Artlantis | OBIEKT VR

OBIEKT VR

Obiekt VR umożliwia manipulowanie sceną w 360° i przechodzenie przez nią. Płynność animacji jest wynikiem automatycznych obliczeń wykonywanych na podstawie renderowanych wokół sceny obrazów, wystarczy wybrać liczbę obrazów do obliczenia w poziomie i pionie. Film jest obliczany w wielu formatach, niezależnie od platformy: .jpeg, .dv, .mpeg, .tga, .mov czy .avi.

Artlantis | ADAPTACYJNY ANTYALIASING

ADAPTACYJNY ANTYALIASING

Inteligentny antyaliasing Artlantis dostosowuje się do obszarów, które mają być poddane zabiegowi poprawy jakości obrazu poprzez redukcję efektu szumu i aliasingu konturów.

Artlantis | OKLUZJA OTOCZENIA

OKLUZJA OTOCZENIA

Okluzja otoczenia tworzy cienie w scenach wewnętrznych i zewnętrznych, nadając im większej głębi i plastyczności, a tym samym, większego realizmu.

Artlantis | POSTPRODUKCJA

POSTPRODUKCJA

Możesz stosować różne efekty dla bieżącego widoku i ustawiać jasność, kontrast oraz kolor renderowania. Oszczędzaj czas i dodawaj efekty, takie jak ziarno, farba czy pastel, podkreśl kontury bezpośrednio w Artlantis.


Polecane produkty

Dlaczego warto pracować w programie do renderowania Artlantis? Sprawdź kilka najważniejszych powodów

Jeżeli zastanawiasz się, czy oprogramowanie Artlantis 2021 jest dla Ciebie to koniecznie zapoznaj się z poniższymi cechami tego niezwykłego narzędzia. Dzięki niemu usprawnisz postęp prac nad niejedną wizualizacją 3D. Ten program do wizualizacji opanujesz szybciej niż myślisz. Prosty interfejs pozwala sprawnie opanować najważniejsze funkcje i narzędzia. Dokładnie dopracowano go pod kątem ustawień. W dodatku każdy użytkownik może samodzielnie zdecydować, na jakim poziomie zaawansowania ustawień interfejsu będzie pracował. Dzięki temu pracę w oprogramowaniu do renderowania można idealnie dopasować do własnych umiejętności i technicznej wiedzy. 

Swobodnie importuj dowolne pliki w formatach IFC czy LUT

Możliwość importowania plików IFC znacząco ułatwia pracę nad wizualizacjami. Podobnie dzieje się w przypadku filtrów LUT, korzystając z najnowszej wersji oprogramowania do renderingu Artlantis 2021 masz możliwość ich bezpośredniego importowania. 

Projektuj korzystając z Mediastore 

Jest to platforma zakupowa, w której znajdziesz szeroki wachlarz mediów gotowych do użycia w Twoich wizualizacjach 3D. Dzięki niej wielu elementów w Twoich projektach nie musisz tworzyć od podstaw. 

Precyzyjne oświetlenie, którego nie tworzyć od podstaw w programie do renderingu 

Potrzebujesz świateł IES? A może chcesz uzyskać idealne efekty świetlne odpowiadające danej porze roku i szerokości geograficznej? To wszystko możesz stworzyć w projekcie w ciągu kilku sekund. Wystarczy, że skorzystasz z gotowych świateł dostępnych w programie do renderowania Artlantis 2021. 

Wśród nich odnajdziesz m.in:

- osiem natywnych profili IES,
- heliodon,
- neon shadery, 
- sztuczne oświetlenie,
- efekty świetlne odpowiadające danej szerokości geograficznej, materiałom, źródłom energii,
- oświetlenie punktowe,
- światło kierunkowe,

to tylko przykłady z szerokiego wachlarza możliwości, które kryje polecane oprogramowanie do tworzenia fotorealistycznych wizualizacji. 

Zadbaj o perfekcyjnie wykonane widoki 2D w Twoich wizualizacjach

Artlantis 2021 dostarcza szeregu narzędzi, które pozwalają dopracować obrazy. Skorzystaj z ustawień, jakie pozwalają na manipulowanie poziomem głębi i rozmycia. Postaw na tryb perspektywy pracując nad bardziej złożonymi projektami. Użyj zapisu viewpoints, który pozwola na zachowanie w pamięci programu do wizualizacji różnych ujęć zaprojektowanego widoku. 

Twórz animacje w programie do renderingu i oczaruj klientów 

Wyróżnij się i przedstaw prezentację propozycji projektowych za pomocą angażującej animacji. Korzystając z możliwości manipulowania scenami w 360° wykorzystaj szansę na pokazanie inwestorom najdrobniejszych detali proponowanego rozwiązania. Program do renderingu daje możliwość przechodzenia przez kolejne sceny, tworząc film zgodnie z Twoimi potrzebami. Zwalniaj i przyspieszaj ruch dbając o dynamikę animacji, do której możesz również dodać zdjęcia panoramiczne.