Analiza nasłonecznienia i zacienienia | Shadow Analysis dla SketchUp

Shadow Analysis Analiza nasłonecznienia i zacienienia w programie SketchUp

Opracuj analizę nasłonecznienia i zacienienia w oparciu o model bryłowy
wykorzystując Shadow Analysis w programie do projektowania 3D

Kup licencjęlubPobierz Shadow Analysis
Shadow Analysis dla SketchUp | Analiza nasłonecznienia

Analiza nasłonecznienia

Oszacuj ilości światła, które będzie dostępne dla budynku i jego otoczenia. Shadow Analysis to narzędzie wspierające architektów i projektantów w setkach biur projektowych na całym świecie.

Ustaw kamerę, wybierz tryb analizy i gotowe. Otrzymasz wizualizację, której kolory reprezentują czas zacienienia.

Zgodne z polskim prawem

Zautomatyzuj i przyspiesz opracowanie analizy zacienienia. W Shadow Analysis znajdziesz wbudowane tryby dostosowane do wymogów polskiego prawa budowlanego: linijka słońca, mieszkaniówka, szkoły i przedszkola, place zabaw.


Shadow Analysis 2

Samodzielna aplikacja, niewymagająca dodatkowego oprogramowania. Współpracuje z większością programów CAD, w tym SketchUp, Autodesk® Revit® i 3Ds Max®, ARCHICAD i wiele innych.

Przeprowadź szybszą analizę, dzięki obliczaniu opartym na wybranych powierzchni. Wynik analizy prezentowany jest jako tekstura, bezpośrednio na modelu 3D. Pozwala to na zapisywanie wielu ujęć sceny bez potrzeby ponownej kalkulacji.


hadow Analysis dla SketchUp | Tryby przyspieszające pracę

Tryby przyspieszające pracę

Shadow Analysis 2 posiada także gotowe tryby dla polskiego prawa budowlanego dla budownictwa mieszkaniowego, szkół i przedszkoli oraz placów zabaw.

Polecane produkty

Shadow Analysis rozszerzenie programu do projektowania SketchUp, dzięki któremu lepiej zaplanujesz niejedną budowę

Korzystanie ze wsparcia, którym jest wtyczka Shadow Analysis pozwala oszacować najlepszy sposób kształtowania bryły budynku. Poznając dokładną analizę nasłonecznienia i zacienienia planowanej budowy będziesz mógł na bieżąco wprowadzać niezbędne modyfikacje w projekcie. Program do projektowania 3D SketchUp pozwoli Ci szybko wyeliminować niepoprawne ustawienie ścian budynku. Przekonaj się, co jeszcze oferuje możliwość pracy z wtyczką Shadow Analysis. 

Projektowanie budynków w programie 3D SketchUp zgodne z prawem budowlanym

Pracując z wykorzystaniem rozszerzenia Shadow Analysis masz pewność, że tworzysz rozwiązania zgodne z przepisami polskiego prawa budowlanego. Wtyczka jej tryby i funkcje zostały przystosowane do obowiązujących regulacji. Dzięki temu unikasz błędów, które mogłyby zdyskwalifikować Twoje propozycje projektowe. 
Z poziomu prostego programu do projektowania SketchUp masz dostęp do: 

- linijki słońca, 
- specyfikacji ustawień dostosowanych do mieszkaniówki,
- specyfikacji prawidłowej dla szkół i przedszkoli,
- specyfikacji odpowiednich ustawień dla placów zabaw. 

Pełne wykorzystywanie potencjału działek budowlanych 

Korzystając z tych narzędzia Shadow Analysis  masz pewność, że tworzysz rozwiązania, które pozwolą wykorzystać pełen potencjał działek, na których ma rozpocząć się budowa Twojego projektu. Prawidłowo przeprowadzona analiza nasłonecznienia pomaga w precyzyjnym określeniu układu zabudowy. Wtyczka do programu 3D SketchUp pozwoli Ci zaprojektować niejeden układ zabudowy, by znaleźć rozwiązanie spełniające wszystkie wymogi dotyczące planów miejscowych i wymogów technicznych.  

Projektując w programie do projektowania SketchUp z wsparciem wtyczki Shadow Analysis stworzysz projekt, w którym wszystkie budynki będą miały wystarczający dostęp do światła dziennego. To bardzo ważny aspekt, który ma znaczenie dla inwestorów. Prawidłowe nasłonecznienie poszczególnych pomieszczeń wpływa na wzrost rentowności inwestycji. 

Praca z Shadow Analysis jest łatwa. Wtyczka samodzielnie wykonuje analizę nasłonecznienia i zacienienia w ciągu zaledwie kilku minut. Połączona z programem 3D SketchUp sprawdza każdy element Twojego projektu w odpowiednim trybie analizy. W efekcie otrzymujesz kolorową teksturę bezpośrednio nałożoną na model projektu, jej poszczególne barwy odpowiadają za konkretny czas zacienienia budynku.