Projektowanie 3D do pracy w drewnie | Modelowanie 3D mebli w SketchUp

Praca w drewnie i program SketchUp

Rozpocznij pracę z wyrobami z drewna od zaprojektowania ich w oprogramowaniu SketchUp.

Kup licencję SketchUplubPobierz SketchUp
SketchUp Pro | Narzędzie do projektowania mebli

Projektowanie w programie 3D

Narzędzie do projektowania mebli

Program do projektowania 3D SketchUp to łatwy w użyciu program do modelowania 3D, który pozwoli Ci przeanalizować rozwiązania konstrukcyjne na komputerze, zanim skierujesz je na produkcję w warsztacie. Wykonaj projekt 3D mebli do salonu czy szafek do kuchni w szybki i intuicyjny sposób.

Wypróbuj warianty projektu w formacie 3D

Eksperymentowanie z projektem szaf w oprogramowaniu SketchUp jest dużo tańsze niż eksperymentowanie w warsztacie. Wykorzystaj program 3D SketchUp żeby sprawdzić tyle projektów ile tylko zechcesz, nie tracąc przy tym ani kawałka drewna! Upewnij się, że Twoje pomysły są wykonalne i wyeliminuj wszelkie błędy, zanim zamówisz materiały.


SketchUp Pro | Program do pracy z drewnem

Szybkie rezultaty

Rozwiń swoją efektywność, dzięki programowi SketchUp do projektowania! To łatwy do nauki program 3D, w którym stworzysz projekty z wykorzystaniem elementów drewnianych. Znając podstawy obsługi oprogramowania będziesz rysować co tylko zechcesz i jak zechcesz na każdym etapie pracy.

SketchUp Pro | Program do pracy z drewnem

Zmierz dwa razy, utnij raz

Pomyśl o modelowaniu 3D swojego projektu jakby była to forma dokonywania ostatecznych pomiarów.

Dzięki oprogramowaniu SketchUp możesz poprawnie modelować pobierając wymiary i generować plany cięcia w formacie 3D, jeszcze zanim cokolwiek zmontujesz. Dzięki wysokiej dokładności programu 3D SketchUp bez problemu uda Ci się wymodelować wszystko - poczynając od ścian szafek, a na połączeniach stolarskich kończąc.


SketchUp Pro | Zestaw narzędzi 3D

Zestaw narzędzi w programie 3D

Prawdziwe materiały

Załaduj zdjęcia słoi drewna, kolorów i wykończenia powierzchni lub pobierz je z katalogów materiałów dostępnych w 3D Warehouse.


SketchUp Pro | Dokumentacja techniczna

Dokumentacja techniczna

Zmień swój model 3D w plan 2D, który będzie zawierał wymiary, detale, notatki..., to dokładnie wszystko czego potrzebujesz, by zacząć budować. Wydrukuj dokument albo wyeksportuj do plików DWG/DXF lub PDF i przekaż dalej.

Przygotuj raport zawierający informacje o modelu, dodawaj niezbędne elementy do planów cięcia i szacuj koszty.

Narzędzia do pracy w 3D

SketchUp

Wykorzystaj oprogramowanie do projektowania 3D SketchUp Pro, które daje Ci nieograniczone możliwości projektowe. Profesjonalne narzędzia do pracy w 3D to najprostsza droga do urzeczywistnienia Twoich pomysłów. Od razu zobaczysz różnicę w jakości projektowania wnętrz, czy budynków.

Skonfiguruj swój SketchUp

Polecane produkty

Jak wykorzystać program SketchUp przy pracy w drewnie? Poznaj jego możliwości! 


Projektowanie mebli nie musi być trudne! Wystarczy, że postawisz na prosty program do projektowania SketchUp, a zaprojektujesz co tylko zechcesz. W końcu dobry projekt to podstawa wykonania niesamowitego umeblowania kuchni, sypialni, salonów, czy łazienek na miarę oczekiwań klientów. Wprowadzanie niezbędnych zmian na modelach mebli może być kosztowne, ale nie wtedy gdy bazujesz na wirtualnych modelach 3D. Zanim skierujesz projekt do realizacji w warsztacie, pracuj z klientem na trójwymiarowej koncepcji, aż do momentu uzyskania satysfakcjonujących efektów. 

Program do projektowania konstrukcji drewnianych 

Moda na drewniane meble i domy oraz popularność ekologicznych rozwiązań sprawiają, że pojawia się coraz więcej koncepcji projektowych z uwzględnieniem drewna jako materiału budowlanego. Trend ten kładzie nacisk na pracę w programach do projektowania, które umożliwią dokładne zaplanowanie budowy tego typu konstrukcji. Jednym z najlepszych programów do pracy w drewnie jest SketchUp.

Ten program do projektowania 3D przyspieszy proces produkcji poszczególnych elementów wchodzących w skład konkretnych konstrukcji budowlanych, jak np. więźby dachowe, łuki czy słupy drewniane.  Zaprojektujesz w nim bez większego problemu nie tylko ściany mebli, ale również budynków. Za pomocą kilku kliknięć w SketchUp stworzysz projekt 3D dachu, paneli, desek i belek. Będziesz mógł dowolnie je modyfikować zgodnie z oczekiwaniami i gustem klienta. 

To wydajne oprogramowanie do projektowania pomoże Ci nie tylko w stworzeniu samego projektu. Dzięki narzędziom SketchUp dokonasz dokładnych pomiarów i obliczeń wytrzymałości dla poszczególnych elementów konstrukcji drewnianych, czy połączeń stolarskich w przypadku mebli. Wszystkie dane przekażesz wykonawcom w postaci profesjonalnej dokumentacji technicznej. Uzyskasz ją na bazie modeli 3D zaprojektowanych w SketchUp za pomocą aplikacji LayOut. Zamieścisz w niej wszystkie niezbędne uwagi, które pozwolą na wykonanie drewnianej konstrukcji budowlanej lub mebli z zachowaniem wszystkich detali. Raport udostępniany w formie planu 2D będzie zawierał niezbędne plany cięć oraz zestawienie kosztów w budżecie całego projektu. 

Gotowe materiały do Twoich projektów

Pracując w programie SketchUp do tworzenia projektów z konstrukcji drewnianych nie musisz samodzielnie rysować oryginalnych słoi drewna. Możesz wybrać je z zestawu gotowych zasobów biblioteki 3D Warehouse i od razu wdrożyć do Twojego projektu. Podobnie w przypadku poszukiwania odpowiednich kolorów, czy wykończeń powierzchni. Znajdziesz je w dedykowanych katalogach materiałów, które bezpośrednio możesz wdrażać do Twoich rozwiązań.