Modelowanie parametryczne w SketchUp | Profile Builder 3

Modelowanie parametryczne Profile Builder 3

Profile Builder to szybki i elastyczny zestaw narzędzi do modelowania parametrycznego
dla programu 3D SketchUp. Korzystając z Profile Builder, możesz modelować szybciej,
a modele będą dostosowywały się do zmian w projekcie.

Kup licencjęlubPobierz Profile Builder
Profile Builder 3 | Profile parametryczne

Profile parametryczne

Najważniejszą funkcją programu Profile Builder jest możliwość tworzenia nośników o dowolnym kształcie za pomocą profili parametrycznych. Twórz inteligentne profile, ramy, orurowanie, balustrady, pokrycia dachowe, ściany i fundamenty - możliwości są nieograniczone!

Profile można zapisać w lokalnej bibliotece wraz z nazwą, orientacją (punkt osadzenia, przesunięcie, obrót), wymiarami, materiałem i warstwą. Utwórz nowy profil, po prostu rysując przekrój w modelu. Po zapisaniu profilu możesz go załadować, a następnie użyć ponownie w przyszłych projektach.


Profile Builder 3 | Zespoły parametryczne

Zespoły parametryczne

Zespoły to połączenie profili i komponentów. Wyobraź sobie, że w ciągu kilku sekund modelujesz skomplikowaną poręcz, ścianę wielowarstwową, ogrodzenie, ściankę szkieletową, schody lub drogę! Profile Builder Asembler umożliwia tworzenie i zapisywanie w pełni konfigurowalnych parametrycznych i inteligentnych zespołów.

Dzięki funkcji „Auto-asemble” można łatwo utworzyć wiele różnych zespołów jednym kliknięciem. Po prostu utwórz części swojego zespołu, zaznacz je i kliknij „Auto-asemble”!


Profile Builder 3 | Narzędzia edycji profili

Narzędzia edycji profili

Z łatwością twórz wycięcia w zagnieżdżonych grupach i komponentach. Profile zapamiętują właściwości otworów, dzięki czemu można modyfikować obiekt a otwory zostaną ponownie wygenerowane w odpowiedniej lokalizacji.

Stwórz profil wzdłuż dowolnej ścieżki zachowując prawidłową orientację. W odróżnieniu od narzędzia SketchUp Follow Me profil nie będzie obracał się wzdłuż złożonych ścieżek. Profile Builder może obsłużyć dowolną ścieżkę, którą potrzebujesz i zawsze zachowuje oczekiwaną orientację profilu.

Utwórz jednym kliknięciem parametryczny profil 3D na podstawie bryły obrotowej. Tego typu obiekty są zwykle czasochłonne do wykonania w programie do projektowania 3D SketchUp, ale program Profile Builder może to zrobić w kilka sekund!


Profile Builder 3 | Dopasowanie profili

Dopasowanie profili

Dowolny profil lub zespół utworzony za pomocą narzędzia Profile Builder można edytować po utworzeniu, dostosowując inteligentne parametry. Zmień profil, materiał, wysokość, szerokość, orientację, a nawet przedłuż profil.

Użyj Extend Tool, aby dostosować długość elementu profilowanego i użyj wbudowanych narzędzi przycinania, aby zastosować wykończenia połączeń.


Polecane produkty

Modele, które dostosowują się do zmian w projektach. Sprawdź możliwości wtyczki Profile Builder do programu SketchUp

Pracuj w programie do projektowania SketchUp, wykorzystując możliwości profili parametrycznych. Dzięki rozszerzeniu Profile Builder będziesz mógł projektować inteligentne profile, które po zapisaniu w lokalnej bibliotece będą nadawały się do wykorzystywania w różnych projektach. W ten sposób zyskasz dostęp do gotowych ścian, fundamentów, ogrodzeń czy pokryć dachowych niezbędnych w projektowaniu rozwiązań architektonicznych. 

Możliwość modyfikacji obiektów za pomocą kilku kliknięć

Program 3D SketchUp wyposażony we wtyczkę Profile Builder może znacząco przyspieszyć każdy proces projektowy. Zaczniesz pracować w oparciu o skomplikowane profile i komponenty, które będziesz mógł dowolnie modyfikować w zależności od potrzeb danego projektu. Ich grupowe tworzenie i konfigurowanie nie wymaga skomplikowanej wiedzy. Profile parametryczne zapamiętują swoje właściwości i orientacje. Dzięki czemu możesz projektować bez obaw. Co więcej, pracując z wykorzystaniem Profile Builder możesz w ciągu kilku sekund tworzyć bryły obrotowe. Ich zaprojektowanie od zera w programie 3D SketchUp mogłoby być czasochłonne, dzięki wtyczce otrzymasz je znacznie szybciej, niż projektując samodzielnie. 

Dlaczego warto pracować z Profile Builder w prostym programie do projektowania SketchUp? 

Każdy z zaprojektowanych profili parametrycznych z pomocą wtyczki możesz na stałe zapisać do biblioteki. W ten sposób pracując w programie 3D SketchUp nad kolejnymi projektami masz zawsze pod ręką odpowiednio zwymiarowane profile parametryczne.
Zapiszesz ich:
- punkty osadzenia,
- materiały,
- wymiary, 
- warstwy. 

Powyższe ustawienia profili możesz w każdym momencie samodzielnie edytować, tak by dopasować je do kolejnych rozwiązań projektowych. Możesz pracować na całych zespołach gotowych i w pełni konfigurowalnych profili parametrycznych. To one umożliwią Ci dostęp do zaawansowanych modeli, takich jak np. schody, czy wielowarstwowe ściany. Wystarczy, że w pracy z wtyczką wykorzystasz znajdującą się w niej funkcję ,,Auto-asemble’’. Nie trać cennego czasu na samodzielne wykonywanie skomplikowanych elementów, które możesz mieć zawsze pod ręką podczas wykorzystywania mocy wtyczek dedykowanych do programu do projektowania SketchUp.