Projektowanie 3D dla budownictwa | SketchUp Pro

Program 3D dla budownictwa

Przygotuj projekt konstrukcji w profesjonalnym środowisku modelowania w 3D, korzystając z programu do projektowania SketchUp.

Kup licencję SketchUplubPobierz SketchUp
SketchUp Pro | SketchUp od projektu do budowy

Od wstępnego projektu po fazę budowy

Dokładny model 3D konstrukcji

Używając prostego programu SketchUp do tworzenia projektów 3D i modelowania konstrukcyjnego oszczędzasz czas oraz pieniądze, unikając niepotrzebnych poprawek. Model 3D jest niezastąpiony w wizualizacji złożonych warunków terenowych, węzłów czy systemów budowlanych.

Łatwy import i eksport

Wykorzystaj zewnętrzną dokumentację CAD lub bez trudu wykonaj nową na podstawie dokładnego modelu 3D. Program do projektowania SketchUp odczytuje i zapisuje różnorodne formaty plików CAD oraz 3D, więc będziesz mógł również współpracować z innymi platformami do modelowania.


SketchUp Pro | SketchUp narzędzia dla budownictwa

Kompletny zestaw narzędzi do projektowania

Twórz dokumentację projektową

Nie trać czasu na rysowanie planów od nowa. Pojedynczy model 3D przekształcisz szybko w rysunek 2D dzięki LayOut. Przygotuj dokumentację projektową w postaci planów, elewacji, przekrojów, detali, widoków modelu i każdego innego dokumentu potrzebnego do rozpoczęcia budowy.

Intuicyjne projektowanie budowli

Nie marnuj czasu na naukę skomplikowanych programów komputerowych! Oprogramowanie 3D SketchUp to bez wątpienia najbardziej intuicyjne narzędzie do modelowania 3D. Każdy w Twoim zespole od dostawców po inżynierów, może nauczyć się obsługi tego intuicyjnego oprogramowania.


SketchUp Pro | SketchUp współpraca

Współdzielenie informacji

Współpraca międzybranżowa

Współdziel informacje projektowe i koordynuj współpracę międzybranżową. Publikuj modele w chmurze za pośrednictwem Trimble Connect i pozwól współwykonawcom przeglądać i dodawać komentarze w przeglądarkach internetowych.

Poznaj projekt zanim go wybudujesz

Uniknij kosztownych poprawek analizując projekt w rzeczywistości wirtualnej, przed rozpoczęciem realnej budowy. Zastosuj program do wizualizacji SketchUp Viewer na smartfonie, tablecie lub urządzeniach do obsługi AR/VR i oprowadzaj klientów po modelach 3D w skali 1:1. Wykrywaj kolizje i pomagaj inwestorom w ocenie rozwiązań projektowych.

Narzędzia do pracy w 3D

SketchUp

Wykorzystaj oprogramowanie do projektowania 3D SketchUp Pro, które daje Ci nieograniczone możliwości projektowe. Profesjonalne narzędzia do pracy w 3D to najprostsza droga do urzeczywistnienia Twoich pomysłów. Od razu zobaczysz różnicę w jakości projektowania wnętrz, czy budynków.

Skonfiguruj swój SketchUp

Polecane produkty

Jak wykorzystać możliwości programu do projektowania SketchUp w budownictwie? Podpowiadamy! 

Intuicyjne oprogramowanie, którym jest program 3D SketchUp, sprawdza się w projektowaniu konstrukcji budowlanych. W ramach pracy nad przygotowaniem dokładnych projektów i dokumentacji umożliwia on dobrą komunikację między architektami, inwestorami i wykonawcami. Program do projektowania przydaje się także w płynnym obiegu informacji, umożliwiając wymianę danych w formie eksportu i importu plików o różnych formatach. 

Praca w programie SketchUp, a wybór odpowiednich rozwiązań architektonicznych i konstrukcyjnych 

Korzystając z oprogramowania, przygotujesz wizualizacje przedstawiające bryły budynków wraz z ich rzeczywistym otoczeniem. Dostęp to fotorealistycznych projektów znacząco ułatwia wybór najlepszych rozwiązań przestrzennych i materiałowych. W budownictwie jest to jeden z najistotniejszych etapów, który przekłada się na postęp prac realizatorskich. Realny projekt 3D umożliwia dokładne przedstawienie szczegółowych warunków terenowych dookoła placu budowy. Ponadto pozwala na przedstawienie istotnych w konstrukcjach węzłów i systemów budowlanych. Dzięki opracowaniu projektów w ramach przekrojów, rzutów i planów dużo łatwiej jest podjąć ważne decyzje konstruktorskie i architektoniczne niezbędne do rozpoczęcia budowy. 

Moc technologii wirtualnej, a projektowanie 3D w SketchUp

Chcąc przekonać inwestorów do Twoich rozwiązań architektonicznych skorzystaj z darmowej aplikacji SketchUp Viewer. To dzięki niej ,,zabierzesz’’ ich na wirtualny spacer po wnętrzach zaprojektowanego budynku. Aplikacja ta współpracuje z urządzeniami do prezentacji rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Dzięki temu umożliwia przedstawienie szczegółów konstrukcji budowlanej zawartych w projekcie w dokładnej skali 1:1. Warto wiedzieć, że poza prezentacją zalet proponowanych rozwiązań możesz również dostrzec ich wady. W ten sposób unikniesz kosztownych poprawek jeszcze zanim inwestorzy podejmą decyzję o realizacji Twoich propozycji.  

Profesjonalna dokumentacja techniczna w programie do projektowania

Skupiając się na decyzjach inwestorskich, które są podejmowane na podstawie zaprojektowanych przez architekta rozwiązań, warto podkreślić znaczenie aplikacji SketchUp LayOut. To w niej powstaje dokumentacja techniczna niezbędna do rozpoczęcia procesu budowy. Przedstawiana jest ona w formie rysunków 2D, opisów i etykiet. Tworzy się ją do każdego projektu architektonicznego w budownictwie. LayOut jest zintegrowany z programem do projektowania SketchUp, przez co na bieżąco wprowadza zmiany do dokumentacji technicznej, gdy tylko zostaną one naniesione w danym projekcie SketchUp.