Silnik renderujący dla architektów | Lumion

LumionNarzędzie dla architektów i projektantów

Tchnij życie w swoje projekty 3D dzięki intuicyjnym narzędziom do renderowania i efektom Lumion.

Kup licencjęlubPobierz Lumion
Lumion | Narzędzie dla architektów

Narzędzie dla architektów

Lumion to oprogramowanie do renderowania 3D stworzone specjalnie dla architektów i projektantów. Dzięki Lumion ożywisz swój model 3D, odkryjesz piękno Twojego projektu i stworzysz fascynujące obrazy, filmy i panoramy 360°.

Wszystko, czego potrzebujesz, to model 3D Twojego projektu. Lumion pomoże pokazać projekt wraz z cieniami, oświetleniem, bogatym i animowanym otoczeniem oraz fotorealistycznymi lub koncepcyjnymi efektami.


Lumion | Więcej czasu na projektowanie

Więcej czasu na projektowanie

Skorzystaj z Lumion aby renderowanie nie było powolnym i żmudnym procesem. Od importu modelu CAD do wyjątkowych wizualizacji - cały proces zajmuje teraz tylko kilka godzin. A jeśli chcesz zaktualizować rendering w locie, możesz ponownie podłączyć model, dostosować ustawienia renderowania i pokazać klientowi zupełnie nową, piękną wizualizację w ciągu kilku minut.

Współpraca

Lumion współpracuje z wiodącymi programami do projektowania 3D, m.in: SketchUp, Vectorworks, Revit, Allplan, Rhinoceros, Archicad, 3Ds Max, Autocad.

Lumion | Realne środowisko

Realne środowisko

Zobacz swoje projekty w kontekście prawdziwego świata dzięki wszechstronnym narzędziom i efektom do tworzenia projektów Lumion - od gęsto zalesionego krajobrazu po projekt urbanistyczny.

Skorzystaj z bazy ponad 5600 obiektów, w tym drzew i krzewów o drobnych szczegółach, samochodów, ludzi, wyposażenia wnętrz, obiektów zewnętrznych i nie tylko. W Lumion Pro dostępnych jest ponad 1200 materiałów, co daje możliwość natychmiastowego przypisania do elementów szkła, gipsu, drewna, metalu, tkanin i nie tylko.


Lumion | Łatwy i przejrzysty

Łatwy i przejrzysty

W stale rozwijających się dziedzinach architektury, inżynierii i budownictwa, wizualizacje i wizualizacje architektoniczne stały się podstawowym narzędziem profesjonalistów do przekazywania swoich pomysłów projektowych klientom, współpracownikom i innym osobom. Z Lumion ograniczysz nakłady pracy potrzebne do uzyskania pięknych rezultatów.

Szybka praca

Od modelu 3D po fotorealistyczny, wspaniały efekt. Lumion pomoże Ci wykonać pracę szybciej niż większość programów do renderowania 3D. Po prostu zaimportuj model. Zbuduj scenę, aby uzyskać realistyczny lub koncepcyjny rezultat. Dodaj efekty, aby podkreślić idylliczny widok swojego projektu. I renderuj. Dzięki gotowym ustawieniom, takim jak style, prawdziwe niebo i trawy 3D, Lumion ułatwia przekazanie wizji projektu.

Zrób to sam

Nie masz doświadczenia z programami do renderowania? Bez obaw! Lumion pomaga architektom i projektantom uzyskać piękne rezultaty bez konieczności zatrudniania eksperta od wizualizacji. Już po 15 minutach korzystania z Lumion będziesz przekształcać swoje projekty w piękne rendery.

Funkcje dostępne w Lumion Pro

Lumion Pro

Pełna biblioteka obiektów – zestaw ponad 5600 obiektów dla Twoich projektów
Pełna biblioteka materiałów – dostęp do ponad 1200 materiałów ułatwi zamianę Twojego modelu w żywą scenę.
Szczegółowe modele drzew i roślin – dzięki 62 nowym modelom drzew, krzewów i nie tylko, wzbogacić wizualnie życie w Twoim projekcie.
Rzeczywiste nocne niebo – wybierz wśród 44 wzorców prawdziwego nieba (w tym 5 nowym nieba nocą).

Lumion Pro

Zorza polarna - swoim renderom eteryczny i artystyczny smak, pokazując swoje projekty z efektem Aurora Borealis.
Dopasowywanie zdjęć - umieść swój model 3D w rzeczywistej rzeczywistą fotografii.
Mapy wysokości dla OSM – odtwórz rzeczywiste wzniesienia otaczające Twój projekt, od małych, podjazdów po górskie, poszarpane szczyty.
Deszcz i śnieg – dodaj do swojego projektu efekt opadów, od lekkiej mżawki po pełną ulewę, zimową burzę po śnieżycę śnieżną.

Lumion Pro

Edytowalna trawa 3D - Urozmaicaj swoje projekty krajobrazu i dodaj różnorodne realistyczne trawy do swoich parków, ogrodów, trawników.
Materiały futrzane - Miękkie w dotyku, kolorowe i puszyste. Elementy z futrzanego materiału zapewnią niepowtarzalny urok.
Ręcznie kontury - Przedstaw projekt dzięki efektowi „odręcznego” konturu, aby podkreślić ogólny kształt i formę budynku.
Wygładzanie krawędzi – model nabierze bardziej naturalnego i zwietrzałego wyglądu, który lepiej oddaje rzeczywiste cechy fizycznych domów i budynków.

Lumion Pro

Tilt shift - efekt zmienia płaszczyznę ostrości i rozmywa pierwszy plan i tło dając wrażenie fizycznej makiety.
Warianty modelu i materiału - porównaj wiele opcji materiałów i modeli i wybierz tę najlepszą.
Narzędzia pomiarowe – narzędzia, które pomogą Ci przeprowadzić szybkie kontrole pomiarów bez konieczności powrotu do oprogramowania do modelowania
Okrycie liśćmi - dodaj pnący bluszcz (i inne pnącza) wzdłuż całych powierzchni, takich jak ściany lub posągi.

Lumion Pro

OpenStreetMap – wybierz lokalizację w dowolnym miejscu na Ziemi i umieść swoje modele na mapie dzięki OpenStreetMap.
Światła powierzchniowe i liniowe - zapewniają szeroką gamę ekscytujących możliwości, umożliwiając wzbogacenie projektów zarówno wnętrz, jak i zewnętrznych.
PureGlass® - technologia zapewniająca dostęp do przezroczystego, półprzezroczystego lub matowego szkła, które wygląda bardziej atrakcyjnie i realistycznie niż kiedykolwiek.

Lumion Pro

Speedray™ Reflections – znaczna poprawa jakości obrazu przy niewielkim dodatkowym czasie renderowania.
Wysokiej jakości modele ludzi - wysokiej jakości 325 animowanych postaci 3D przyjmujących nowe pozy, takie jak siedzenie, jazda na rowerze lub chodzenie.
Dodatkowe modele roślin i drzew - rozszerzona biblioteka modeli zawiera więcej gatunków i ich dodatkowe warianty.
Łączenie projektów - narzędzie niezbędne do współpracy w zespołach, umożliwiające scalanie treści z pliku projektu z bieżącym projektem.


Polecane produkty

Wykorzystaj program do renderowania Lumion pracując z modelami opracowanymi w SketchUp i nie tylko 

Postaw na intuicyjny silnik renderujący, który sprawnie współpracuje z różnymi oprogramowaniami do projektowania 3D. Niezależnie od tego, czy na co dzień pracujesz w SketchUp, Vectorworks, Revit, Allplan, Rhinoceros, Archicad, 3Ds Max, czy Autocad możesz sprawnie przeprowadzić rendering Twoich projektów z pomocą prostego programu do renderowania. 

Dlaczego warto pracować w programie do wizualizacji Lumion? 

Wybierając Lumion w celu uzyskania fotorealistycznych wizualizacji masz pewność, że program nie okaże się skomplikowany. Jego prosty interfejs pozwala na pracę zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym profesjonalistom. Korzystając z opcji podglądu scen podczas pracy nad wizualizacjami zachowujesz pełną kontrolę nad zachodzącymi zmianami. 

Rendering i animacje w ramach jednego oprogramowania

Program do wizualizacji Lumion pozwala na uzyskanie bardzo szybkich rezultatów w krótkim czasie. Możesz edytować swoje pliki sprawnie wprowadzając zmiany do projektów. Poza wizualizacjami w tym oprogramowaniu możesz również tworzyć animacje, które urozmaicą prezentację Twoich projektów dla klientów.

Bogata biblioteka zasobów cyfrowych w programie do wizualizacji 

W oprogramowaniu Lumion znajdziesz 5600 różnych obiektów, które mogą okazać się przydatne podczas pracy nad poszczególnymi projektami. Możesz je sprawnie dodawać za pomocą kilku kliknięć. Skorzystaj z dostępu do gotowych modeli:
- roślin,
- materiałów,
- ludzi,
- wyposażenia wnętrz,
- samochodów,
- tkanin,
i wielu innych przydatnych zasobów cyfrowych, które zdecydowanie podnoszą komfort projektowania różnorodnych rozwiązań. 

Swobodna praca nad dużymi przestrzeniami w wizualizacjach 3D 

Projekt, który obejmuje wielkopłaszczyznowe rozwiązania nie zawsze jest prosty do wykonania. Na szczęście z programem do renderingu Lumion masz gwarancję, że sprostasz również takim zadaniom. Duże obszary edytuje się w tym narzędziu bezproblemowo. Dodawanie do nich zasobów cyfrowych także nie stanowi żadnej bariery w wykonywaniu projektu. Jeżeli wykorzystujesz program np. w projektowaniu ogrodów to sprawnie dodasz kilka tysięcy drzew, czy roślin. W projektach wielkich miast również szybko stworzysz perfekcyjne wizualizacje z rozmieszczeniem budynków i innych niezbędnych elementów. Z programem do renderingu Lumion wielkość projektów nie stanowi żadnego ograniczenia!