Dlaczego SketchUp?

Poznaj program do projektowania SketchUp

Znajdziesz tutaj korzyści pracy w programie z kompletem niezbędnych narzędzi projektowych.
Przekonaj się, dlaczego warto mieć go pod ręką pracując z mniej i bardziej zaawansowanymi projektami.

SPRAWDŹ

Dlaczego warto pracować z oprogramowaniem SketchUp?

Program do projektowania i modelowania 3D SketchUp cieszy się ogromną popularnością wśród architektów, projektantów wnętrz, projektantów ogrodów, a także artystów. Sprawdza się również w budownictwie, mechanice, czy przy pracy w drewnie. Jego szerokie zastosowanie jest możliwe, dzięki rozbudowanym narzędziom i rozszerzeniom w postaci dedykowanych wtyczek. Warto mieć go pod ręką pracując na co dzień z mniej lub bardziej zaawansowanymi projektami.

SketchUp | Prostota obsługi programu do projektowania 3D

Prostota obsługi programu do projektowania 3D

Sketchup to narzędzie, z którego mogą korzystać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Intuicyjny i czytelny interfejs programu do projektowania i modelowania pozwala na szybkie opanowanie podstaw pracy. Regularna praktyka połączona z wiedzą teoretyczną pozwala na tworzenie coraz bardziej zaawansowanych projektów.
POZNAJ SKETCHUP

SketchUp | 3D Warehouse - baza darmowych modeli

3D Warehouse - baza darmowych modeli

To darmowa biblioteka gotowych modeli 3D, która jest zintegrowana z programem do projektowania SketchUp. W zasobach biblioteki znajdują się meble, okna, ludzie, zwierzęta, rośliny, maszyny. Możesz szybko zaimportować wybrane modele bezpośrednio do projektów z poziomu aplikacji.
POZNAJ 3D WAREHOUSE

SketchUp | Program do wizualizacji V-Ray dla SketchUp

Program do wizualizacji V-Ray dla SketchUp

To silnik renderujący, który łączy w sobie rendering w czasie rzeczywistym z fotorealizmem. Znajdziesz tutaj wszystkie narzędzia niezbędne do wykonania kompletnych, fotorealistycznych wizualizacji.
POZNAJ V-RAY

SketchUp | Dedykowane wtyczki dla SketchUp

Dedykowane wtyczki dla SketchUp

Program do projektowania SketchUp posiada zestawy dedykowanych wtyczek, które znacząco usprawniają pracę. Dzięki nim zoptymalizujesz każdy proces projektowy i zaoszczędzisz dużo czasu przenosząc codzienną pracę na wyższy poziom.
WYBIERZ PAKIET WTYCZEK

SketchUp | ompletne narzędzie do projektowania i modelowania 3D

Kompletne narzędzie do projektowania i modelowania 3D

Program SketchUp pozwala nie tylko tworzyć projekty, ale również dokładną dokumentację techniczną w aplikacji LayOut. Ponadto korzystając z V-Ray dla SketchUp masz możliwość wykonywać fotorealistyczne wizualizacje.
POZNAJ LAYOUT

Wsparcie techniczne

Bezpłatna Pomoc Techniczna jest dla użytkowników subskrypcji programu SketchUp oraz tych użytkowników, którzy posiadają wykupiony i aktualny Maintenance & Support dla najnowszej wersji programu.
CENTRUM POMOCY

POZNAJ SKETCHUP

SketchUp

Pobierz w pełni funkcjonalne, darmowe oprogramowanie SketchUp Pro i korzystaj z niego przez 7 dni. Zobacz nieograniczone możliwości i intuicyjny interfejs, który sprawi, że modelowanie stanie się szybkie i przyjemne.

POBIERZ 7 DNIOWĄ WERSJĘ TESTOWĄ

 

Wybierz najlepszy w branży program do projektowania 3D


Praca nad trójwymiarowymi modelami i projektami nie musi być skomplikowana! Doskonałym przykładem na to jest właśnie program do projektowania SketchUp. Świetnie sprawdza się jako oprogramowanie dla początkujących, jak i zaawansowanych projektantów. Doskonała ergonomia pracy i bezproblemowy import oraz eksport danych do programu sprawia, że w opinii użytkowników jest uważany za prosty i intuicyjny. |

Możliwości oprogramowania SketchUp

Nie bez powodu właśnie ten program 3D do projektowania jest zaliczany do najpopularniejszych rozwiązań, umożliwiających pracę w trójwymiarze. Korzystają z niego architekci, projektanci wnętrz i ogrodów, inżynierowie, osoby związane z budownictwem, mechaniką i pracą w drewnie. Wśród użytkowników znajdują się również amatorzy i artyści zainteresowani projektowaniem i modelowaniem 3D. 

Używając prostych narzędzi, takich jak np. linie, czy kształty jesteśmy w stanie uzyskać przestrzenne formy. Dzięki temu nawet bez wcześniejszego przygotowania można nauczyć się tworzyć projekty w trójwymiarze. Proste łączenie elementów 2D (tj. zdjęć, ręcznie pisanych tekstów, elektronicznych opisów, czy szablonów blokowych) z elementami 3D zdecydowanie ułatwia pracę nad projektami o różnorodnym charakterze. Dodawanie do pracy odpowiednich tekstur i gotowych komponentów w postaci m.in. drzew lub gotowych modeli mebli to kolejna funkcjonalność, która wyróżnia program do projektowania SketchUp na tle innych. 

Decydując się na to oprogramowanie, warto skorzystać z licznych szkoleń, warsztatów, webinarów i kursów organizowanych przez trenerów ProGrupy. Pierwszym krokiem w świecie SketchUp może być darmowy kurs wprowadzający. To materiał edukacyjny, który krok po kroku zapozna Cię z wszystkimi funkcjonalnościami i narzędziami programu 3D. Bezpłatny kurs SketchUp  jest realizowany online w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie. To Ty decydujesz kiedy się uczysz. To początek z przygodą, którą jest nauka projektowania i modelowania w trójwymiarze! Bardziej zaawansowane szkolenia, realizowane na zróżnicowanym poziomie zaawansowania znajdziesz tutaj. Polecamy również zapoznanie się z tematycznymi tutorialami i webinarami, gdzie poznasz praktyczne triki i metody projektowania w SketchUp. 

Darmowy SketchUp w wersji testowej 

Poznaj bliżej oprogramowanie, korzystając z 7-dniowej, darmowej wersji. Masz miesiąc na to, by bliżej poznać narzędzia i funkcje znajdujące się w programie 3D SketchUp. Bezpłatna wersja testowa pozwala sprawdzić, czy to narzędzie faktycznie będzie odpowiadało Ci w codziennej pracy. Wykorzystaj darmowy SketchUp i przetestuj wszystkie jego możliwości projektowe! Po upływie 7 dni zdecyduj się na instalację pełnej, komercyjnej wersji programu SketchUp Pro 2021. To pozwoli kontynuować dalszą pracę w programie w czasie uzależnionym od wyboru odpowiedniej licencji. 

Pliki instalacyjne programu do projektowania SketchUp

- do testowej wersji próbnej znajdują się tutaj,
- do płatnej, komercyjnej wersji oprogramowania znajdują się tutaj

Jaki komputer wybrać do pracy z programem 3D do tworzenia wizualizacji? 

Decydując się na pracę z wykorzystaniem oprogramowania SketchUp, należy wybrać odpowiedni sprzęt komputerowy. Pełne wykorzystanie potencjału tego programu będzie wymagało odpowiednich parametrów technicznych. Szukając nowego komputera, nie skupiaj się tylko na jego marce, czy designie. Najważniejsze w pracy z programem do projektowania SketchUp pozostają:

- moc procesora komputera (okazuje się, że procesor o częstotliwości taktowania rdzenia 3,6 GHz będzie obliczał modele w programie do projektowania 3D w SketchUp znacznie szybciej niż procesor 2,4 GHz z kilkukrotnie większą ilością rdzeni. Natomiast, jeśli chcesz korzystać również z programu do renderowania V-Ray dla SketchUp, powinieneś zapamiętać, że 6-rdzeniowy procesor będzie generować szybciej niż 4-rdzeniowy procesor o jednakowym taktowaniu);
- dobra karta graficzna ( zaleca się karty graficzne z technologią CUDA (firmy Nvidia), karty graficzne z serii profesjonalnej Quadro I karty z serii gamingowej (GeForce);
- pamięć RAM (można rozszerzać jej pojemność, co jest istotne kiedy chcemy kupić komputer w niższej cenie. Zastanawiając się pomiędzy szybkością działania sprzętu, a pojemnością RAM zalecamy kupować ten komputer, który jest szybszy);
- dysk twardy (zawsze możemy wymienić go na szybszy, o czym warto pamiętać przy ograniczonym budżecie na komputer).

Więcej informacji przydatnych podczas zakupu odpowiedniego komputera znajdziesz na naszym blogu - tutaj.