Niezbędniki SketchUp

Niezbędniki programu do projektowania SketchUp

Jesteś architektem? Projektantem wnętrz? A może zajmujesz się projektowaniem ogrodów?
Sięgnij po wtyczki, które znacząco ułatwią Twoją pracę w programie 3D SketchUp.

Wybierz pakiet

PRZYSPIESZ PRACĘ NAD PROJEKTAMI

Z myślą o architektach i projektantach pracujących w programie SketchUp do tworzenia projektów 3D, oferujemy komplety wtyczek, które optymalizują proces projektowy. Zestawy narzędzi zostały pogrupowane w pakiety przeznaczone dla projektantów wnętrz i zieleni, architektów oraz artystów wizualizacji 3D.

Niezbędnik SketchUp dla Projektanta Wnętrz

Niezbędnik dla Projektanta Wnętrz

SketchUp to program do wizualizacji wnętrz, wybierz pakiet narzędzi, które znacząco usprawni codzienną pracę. Modelowanie organiczne 3D złożonej geometrii stanie się łatwiejsze z Artisan. Realistyczne efekty uzyskasz wykorzystując Profile Builder, a Transmutr przekonwertuje popularne formaty 3D (*.3ds, *.dae, *.fbx, *.obj) na pliki SketchUp.
Wybierz pakiet

Niezbędnik SketchUp dla Architekta

Niezbędnik dla Architekta

Przygotuj przekroje, plany i elewacje bezpośrednio w środowisku programu 3D SketchUp, dzięki Skalp. Skorzystaj z zestawu narzędzi 1001bit do szybkiego, parametrycznego tworzenia komponentów architektonicznych. Opracuj analizę nasłonecznienia i zacienienia wykorzystując Shadow Analysis.
Wybierz pakiet

Niezbędnik SketchUp dla Projektanta Zieleni

Niezbędnik dla Projektanta Zieleni

Korzystając z programu SketchUp do projektowania ogrodów i zieleni, zadbaj o niepowtarzalny realizm wizualizacji. Wybierz wtyczkę Plants Kit i zyskaj dostęp do biblioteki 360 modeli roślin. Wykorzystuj narzędzie Artisan do podziału, rzeźbienia i wygładzania. Rozmieść i wyrenderuj setki tysięcy obiektów korzystając z Skatter.
Wybierz pakiet

Niezbędnik SketchUp dla Wizualizacji

Niezbędnik dla Wizualizacji

Projektuj używając programu do wizualizacji SketchUp fotorealistyczne projekty z dbałością o każdy szczegół. Importer plików Transmutr Artist pomoże Ci sprawnie konwertować różne formaty 3D na pliki SketchUp. W celu szybkiego rozmieszania skomplikowanych obiektów oraz komponentów zastosuj Skatter, a szukając realistycznych modeli roślin sięgnij po Plants Kit.
Wybierz pakiet

Korzystaj z dedykowanych pakietów wtyczek do programu 3D Sketchup - projektuj szybciej i efektywniej

Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników oprogramowania do projektowania SketchUp, stworzyliśmy pakiety z gotowymi zestawami wtyczek. To dedykowane do różnych branż projektowych rozszerzenia,  złożone ze specjalistycznych narzędzi. Jeżeli zajmujesz się projektowaniem wnętrz to mamy dla Ciebie specjalne wtyczki niezbędne przy tworzeniu aranżacji dla poszczególnych pomieszczeń w domach, mieszkaniach, czy wnętrzach komercyjnych. Jeśli wykorzystujesz SketchUp do projektowania ogrodów,  to prawdopodobnie wpadnie Ci w oko zestaw wtyczek niezbędnych przy tworzeniu projektów zieleni. Natomiast dla architektów pracujących nad konstrukcjami budynków mamy osobne rozszerzenia zgrupowanych wtyczek, jakie zdecydowanie ułatwiają wykonanie dokładnych rysunków i pomiarów. W naszych propozycjach Niezbędników nie zabrakło również zestawu przeznaczonego dla projektantów i artystów pracujących w programie 3D SketchUp nad swoimi projektami. 

Pakiet rozszerzeń dla architektów pracujących w programie do projektowania SketchUp 

Praca architekta w SketchUp staje się dużo łatwiejsza, gdy korzysta z dedykowanych wtyczek. Dlatego nie mogło u nas zabraknąć zestawu rozszerzeń, które zdecydowanie przyspieszają tworzenie projektów budowlanych. W projektach architektonicznych tworzonych w programie do projektowania SketchUp warto skorzystać z wtyczek:

- 1001bit;
- Shadow Analysis;
- Skalp.

Parametryczne tworzenie komponentów architektonicznych nie musi trwać długo. Dzięki wtyczce 1001bit wykonasz je poprawnie w ciągu kilku minut! Umieść w projektach modele 3D, które będą wizualizować rozmieszczenie poszczególnych klatek schodowych, ścian, drzwi i okien. Korzystaj z automatycznej funkcji generowania zadaszenia i otworów w ścianach, by przygotować projekt zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Wykorzystaj Shadow Analysis do przygotowania dokładnej analizy nasłonecznienia i zacienienia terenu, na którym ma powstać projektowany budynek. W ten sposób uzyskasz oszacowanie ilości świateł i cieni, które w rzeczywistości będą występowały w budynku i poza nim. Sięgnij po Skalp, jest to wtyczka do programu 3D SketchUp, która ułatwia sprawne tworzenie przekrojów projektowanych budynków, elewacji i planów. Ponadto pracując z tym rozszerzeniem, możesz wprowadzać modyfikacje na projekcie w SketchUp z zachowaniem aktualnych zmian na dokumentacji technicznej w LayOut

Pakiet rozszerzeń do projektowania wnętrz w SketchUp 

Projektując wnętrza w oprogramowaniu, warto również sięgać po dedykowane rozszerzenia, które zdecydowanie ułatwiają realizację każdego procesu projektowego. Dla projektantów wnętrz stworzyliśmy zestaw trzech, najbardziej przydatnych rozszerzeń w planowaniu różnorodnych aranżacji:

- Artisan;
- Profile Builder;
- Transmutr Artis.

Jeżeli w projekcie wnętrz przygotowywanym w oprogramowaniu SketchUp, występuje złożona geometria, możesz skorzystać z ułatwienia, którym jest Artisan. To wtyczka, jaka pozwoli Ci na przeprowadzenie organicznego modelowania mebli, zasłon, czy poduszek za pomocą kilku kliknięć. W projektowaniu wnętrz warto również uwzględnić możliwości rozszerzenia, którym jest Profile Builder. Pozwala on na szybkie modelowanie skomplikowanych elementów, takich jak np. poręcze, ogrodzenia, drogi, czy ściany wielowarstwowe. Podczas projektowania wnętrz w programie SketchUp możesz konwertować różnego typu formaty 3D na pliki skp. Rozszerzenie Transmutr Artis działa jak rozbudowany importer, który dodatkowo będzie upraszczał skomplikowane obiekty i przyspieszał pracę z wysokimi rozdzielczościami. 

Pakiet rozszerzeń do projektowania ogrodów w SketchUp 

Projektując ogrody w SketchUp, możesz zadbać o wysoki poziom szczegółów, dzięki dedykowanym wtyczkom. W niezbędniku dla projektantów ogrodów zebraliśmy najprzydatniejsze rozszerzenia, dzięki którym stworzysz niejedną fotorealistyczną wizualizację projektu dla klientów. Skorzystaj z zestawu wtyczek:

- Skatter;
- Plants Kit;
- Artisan

Mając dostęp do tych wszystkich narzędzi, masz pewność, że każdy projekt ogrodu w SketchUp będzie dopracowany w najdrobniejszym detalu. Użyj Skatter do renderowania projektów zawierających jednocześnie wiele obiektów. Szybko zauważysz, że ich przygotowanie odbywa się bardzo sprawnie bez konieczności większej ingerencji z Twojej strony. Dużym udogodnieniem w pracy nad projektem ogrodu w SketchUp będzie wykorzystywanie zasobów cyfrowych, które znajdują się we wtyczce Plants Kit. To gotowe modele roślinności ze wszystkich stref geograficznych. Dla projektanta zieleni jest to idealne narzędzie codziennej pracy. Wygładzanie i rzeźbienie terenu, na którym ma zostać zrealizowany projekt ogrodu, nie musi trwać długo. W SketchUp po zastosowaniu wtyczki Artisan idealnie zaprojektujesz każde możliwe rozwiązanie. Rozszerzenie zawiera bardzo dobrze przygotowany algorytm podziału, przez co możesz swobodnie pracować nawet na najbardziej złożonej geometrii. 

Pakiet rozszerzeń dla artystów pracujących w oprogramowaniu 3D SketchUp 

Jako artysta twórz projekty 3D, uzyskując efekt fotorealistycznych wizualizacji szybciej niż kiedykolwiek. Zadbaj o każdy detal korzystając z wtyczek: 

- Skatter;
- TransmutrArtist; 
- Plants Kit. 

Dzięki Skatter poradzisz sobie z pracą nad rozmieszczeniem skomplikowanych obiektów, które możesz w pełni kontrolować. Możliwość precyzyjnego określania miejsc, w których na projekcie chcesz umieścić poszczególne elementy,  zdecydowanie skróci Twój czas pracy. Korzystając z wtyczki Skatter  programu do projektowania 3D SketchUp dasz sobie radę również z płynnym renderingiem prac, które zawierają spore ilości obiektów takich jak np. liczne modele roślinności, czy modele ludzi. Sięgając po ten niezbędnik rozszerzeń zyskujesz również dostęp do niezwykle praktycznej wtyczki Transmutr. To dzięki niej będziesz mógł bezproblemowo importować pliki popularnych formatów 3D na pliki SketchUp. Ponadto będziesz generować za pośrednictwem tego rozszerzenia elementy proxy dla silników renderujących. Dzięki temu znacząco przyspieszysz cały proces prac projektowych. Umieszczona w pakiecie dla twórców wizualizacji 3D wtyczka Plants Kit to dostęp do 360 gotowych modeli roślin. Przyda się za każdym razem, gdy będziesz pracował nad projektami uwzględniającymi roślinność. Znajdziesz w niej realistycznie wykonane drzewa i krzewy dostosowane do czterech pór roku.