Modelowanie parametryczne Profile Builder 3

Modelowanie parametryczne
Profile Builder 3

Profile Builder to szybki i elastyczny zestaw narzędzi do modelowania
parametrycznego dla SketchUp. Korzystając z Profile Builder,
możesz modelować szybciej, a Twoje modele będą dostosowywały się
do zmian w projekcie.

Kup licencjęlubPobierz Profile Builder
Profile parametryczne

Profile parametryczne

Najważniejszą funkcją programu Profile Builder jest możliwość tworzenia nośników o dowolnym kształcie za pomocą profili parametrycznych. Twórz inteligentne profile, ramy, orurowanie, balustrady, pokrycia dachowe, ściany i fundamenty - możliwości są nieograniczone!

Profile można zapisać w lokalnej bibliotece wraz z nazwą, orientacją (punkt osadzenia, przesunięcie, obrót), wymiarami, materiałem i warstwą. Utwórz nowy profil, po prostu rysując przekrój w modelu. Po zapisaniu profilu możesz go załadować, a następnie użyć ponownie w przyszłych projektach.


Zespoły parametryczne

Zespoły parametryczne

Zespoły to połączenie profili i komponentów. Wyobraź sobie, że w ciągu kilku sekund modelujesz skomplikowaną poręcz, ścianę wielowarstwową, ogrodzenie, ściankę szkieletową, schody lub drogę! Profile Builder Asembler umożliwia tworzenie i zapisywanie w pełni konfigurowalnych parametrycznych i inteligentnych zespołów.

Dzięki funkcji „Auto-asemble” można łatwo utworzyć wiele różnych zespołów jednym kliknięciem. Po prostu utwórz części swojego zespołu, zaznacz je i kliknij „Auto-asemble”!


Narzędzia edycji profili

Narzędzia edycji profili

Z łatwością twórz wycięcia w zagnieżdżonych grupach i komponentach. Profile zapamiętują właściwości otworów, dzięki czemu można modyfikować obiekt a otwory zostaną ponownie wygenerowane w odpowiedniej lokalizacji.

Stwórz profil wzdłuż dowolnej ścieżki zachowując prawidłową orientację. W odróżnieniu od narzędzia SketchUp Follow Me profil nie będzie obracał się wzdłuż złożonych ścieżek. Profile Builder może obsłużyć dowolną ścieżkę, którą potrzebujesz i zawsze zachowuje oczekiwaną orientację profilu.

Utwórz jednym kliknięciem parametryczny profil 3D na podstawie bryły obrotowej. Tego typu obiekty są zwykle czasochłonne do wykonania w SketchUp, ale program Profile Builder może to zrobić w kilka sekund!


Dopasowanie profili

Dopasowanie profili

Dowolny profil lub zespół utworzony za pomocą narzędzia Profile Builder można edytować po utworzeniu, dostosowując inteligentne parametry. Zmień profil, materiał, wysokość, szerokość, orientację, a nawet przedłuż profil.

Użyj Extend Tool, aby dostosować długość elementu profilowanego i użyj wbudowanych narzędzi przycinania, aby zastosować wykończenia połączeń.


Polecane produkty