Szybkie przekroje w projekcie 3D | Skalp dla SketchUp

Proste przekroje w projekcie 3D Skalp dla programu SketchUp

Skalp to łatwe w użyciu, potężne narzędzie dla architektów.
Przygotuj przekroje, plany i elewacje bezpośrednio w środowisku programu do projektowania 3D SketchUp.

Kup licencjęlubPobierz Skalp

Twórz przekroje
w Skalp

Skorzystaj z automatycznie kreskowanych przekrojów. Wszystkie zmiany w modelu są na bieżąco śledzone i aktualizowane. Możesz użyć stylów, by ponownie przypisać wygląd w każdej scenie.

Skalp w jednym modelu w pełni obsługuje zagnieżdżone grupy i komponenty, a także różne skale rysunkowe . Wszystko dostępne jest z poziomu przystępnego interfejsu użytkownika.


Skalp dla SketchUp | Różne style przekrojów

Różne style przekrojów

Ten sam przekrój może być reprezentowany na wiele sposobów a każda scena może mieć własny styl przekroju. Przypisuj style według warstwy, materiału, kreskowania lub oznaczania. Wzory kreskowania dostosowują się do skali rysunku i przyspieszą Twoją pracę.

Skalp dla SketchUp | Personalizacja i eksport

Personalizacja i eksport

Twórz niesamowite wzory tekstur, które łatwo zastosujesz w przekrojach Skalp. Wykorzystuj kreatywnie tekstury w modelach.

Importuj standardowe wzorce CAD lub twórz własne wzory od podstaw. Obsługiwane są skale, przezroczystość, kolory i szerokości linii.

Po eksporcie do LayOut wszystkie przekroje Skalp są na bieżąco aktualizowane we wszystkich scenach. Eksport do DXF obejmuje prawdziwe wzory kreskowania CAD, dodatkowo możliwy jest też zbiorowy eksport scen do pliku DXF.

Zarządzaj w prosty sposób przekrojami w programie do projektowania SketchUp

Jako architekt tworzysz na co dzień projekty, w których nie brakuje różnego typu przekroi. Możesz zaoszczędzić sporo czasu, wdrażając do Twojego warsztatu pracy dedykowane rozszerzenie Skalp. To narzędzie łatwe w obsłudze, które pozwoli Ci sprawniej pracować w środowisku programu SketchUp nad każdym detalem projektu. 

Jakie właściwości posiada wtyczka Skalp do projektowania? 

W SketchUp po zainstalowaniu wtyczki będą odbywały się jej automatyczne aktualizacje. To dzięki nim zawsze pracujesz na najświeższej wersji rozszerzenia Skalp. Jej przyjazny interfejs z odpowiednimi funkcjami staje się ogromnym wsparciem w pracy na projektach SketchUp. Przekroje są tutaj automatycznie kreskowane i przystosowane do skali rysowania, a wszystkie zmiany w modelu śledzone na bieżąco. Jeden przekrój możesz zaprezentować na kilka różnych sposobów, korzystając z gotowych stylów, pozwalających zmieniać wygląd poszczególnych scen.

Przekroje zastosowane w projekcie mogą posiadać kreskowania zaimportowane ze wzorów CAD. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by projektant samodzielnie wykonał własne kreskowanie przekroju od podstaw. To, w jakim stopniu będziesz korzystał z rozwiązań oferowanych przez wtyczkę Skalp do programu 3D SketchUp, zależy wyłącznie od Ciebie. 

Skalp pomaga w odpowiednim nanoszeniu przezroczystości, grubości linii, zachowaniu prawidłowej skali przekrojów oraz ich kolorów. Dodatkowo dzięki niemu możesz tworzyć dedykowane tekstury, które odmienią Twoje przekroje w kreatywny sposób. 

Jak przebiega eksport plików ze Skalp do oprogramowania 3D SketchUp?

Pracując ze wsparciem rozszerzenia Skalp, możesz śmiało korzystać z różnych możliwości eksportu. Pliki mogą zostać wyeksportowane do:

- aplikacji programu SketchUp LayOut,
- formatu DXF zarówno jako pojedyncze sceny, jak i całe partie scen.

Jeżeli zdecydujesz się na bezpośredni eksport materiałów ze Skalp do LayOut to w ramach dokumentacji technicznej wszystkie stworzone przez Ciebie przekroje będą automatycznie aktualizowane. Procedura ta będzie miała miejsce za każdym razem, gdy w programie do projektowania SketchUp na danym projekcie zostaną wprowadzone zmiany. 

W przypadku eksportowanie plików ze Skalp do formatu DXF możesz mieć pewność, że zostaną przeniesione również rzeczywiste kreskowane desenie CAD. Oszczędzając czas, zamiast decydować się na eksport pojedynczych scen z całego projektu do formatu DXF, w każdej chwili możesz skorzystać z funkcji zbiorowego eksportowania ich poszczególnymi partiami.