Szybkie modele 3D na podstawie rysunku 2D | Dibac dla SketchUp

Dibac dla SketchUp Od rysunku 2D do modelu 3D

Przygotuj projekt architektoniczny w prosty i szybki sposób. Pracuj z Dibac w programie do projektowania SketchUp,
wykorzystaj gotowe elementy, przejdź automatycznie z rysunku 2D do modelu 3D, oszczędzaj czas i zdobywaj nowych klientów.

Kup licencjęlubPobierz Dibac
Dibac | Projektowanie ścian i konstrukcji

Wygoda pracy

Szybkie wstawianie ścian

Wykorzystując proste w użyciu narzędzie Dibac w swoim projekcie sprawnie wstawisz ściany o różnych kształtach i grubościach. Program ułatwi Ci także dodawanie ścian równoległych czy skośnych.

Gotowe elementy konstrukcyjne

W Dibac dla programu SketchUp do tworzenia projektów w 3D znajdziesz gotowe elementy konstrukcyjne jak drzwi i okna. Dzięki zmianie parametrów czy automatyczne rozmieszczenie szybko dostosujesz je Twoich do wymagań projektowych.


Dibac | Biblioteka obiektów rendering

Elastyczność

Wykorzystaj własne komponenty

Dibac pozwala korzystać z dowolnych własnych komponentów, które stworzyłeś lub pobrałeś z zewnętrznych bibliotek 3D (meble, pojazdy, roślinność itp.). Program najpierw wyświetli je w 2D, a następnie automatycznie przekonwertuje na 3D.

Schody i klatki schodowe

W Dibac dla programu 3D SketchUp stworzysz klatkę schodową od podstaw z jedną lub kilkoma sekcjami, jednakowymi stopniami lub kwadratowymi i prostokątnymi podestami. Możesz też rozpocząć od rysunku schodów w planie piętra, które zostaną automatycznie utworzone w 3D. Z dowolnym rodzajem kroków o dowolnym kształcie bez względu na to, czy są one równe, czy nierówne. Masz gwarancję, że wszystkie utworzone stopnie będą miały tę samą wysokość.


Dibac | Konwersja z 2d do 3d

Pełna kontrola nad rozmieszczaniem

Kontroluj rozmieszczenie elementów w projekcie, dzięki dziesiątkom opcji i parametrów dostępnych z poziomu prostego i przejrzystego interfejsu użytkownika.Rozpraszaj obiekty na powierzchni wzdłuż krzywych lub indywidualnie wybieraj poszczególne punkty w modelu. Precyzyjnie zdefiniuj obszary, na których chcesz rozmieścić (lub nie) rozproszone obiekty. Generuj tylko obiekty widoczne dla kamery lub usuwaj te, które znajdują się zbyt daleko.To tylko kilka z wielu funkcji dostępnych w Skatter, które możesz stosować, by osiągnąć niesamowity efektowne rozmieszania obiektów i komponentów w projektach.

Polecane produkty

Przejdź płynnie od podstawowego rysunku 2D do profesjonalnego modelu 3D, dzięki rozszerzeniu Dibac do programu 3D SketchUp 

Pracując nad rysunkami architektonicznymi możesz potrzebować ich nie tylko w wersji dokumentów 2D, ale także jako format 3D. Na szczęście, dzięki wtyczce Dibac do programu SketchUp przekonwertujesz je klikając w jeden przycisk. Automatyczne generowanie potrzebnych elementów zapewnia wygodę użytkowania tego rozszerzenia w codziennej pracy. Poza zamianą rysunków 2D w 3D wtyczka może również zapewnić Ci dostęp do gotowych części konstrukcyjnych niezbędnych w projektowaniu architektury za pomocą programu do projektowania SketchUp.

Program do projektowania 3D i kluczowe funkcje Dibac 

Zanim zdecydujesz się na stałe wdrożenie wtyczki do codziennej pracy w SketchUp, możesz skorzystać z wersji demonstracyjnej. Prawo jej użytkowania bez ograniczeń masz przez 16 godzin od momentu jej zainstalowania. W ten sposób lepiej poznasz wachlarz jej funkcjonalności. 

W Dibac znajdziesz gotowe do wykorzystania w projektach architektonicznych elementy konstrukcyjne. Możesz manipulować ich parametrami, co pozwala na automatyczne przystosowanie do konkretnych wymiarów projektu. Pracując z Dibac możesz korzystać z gotowych modeli:

- ścian - dodasz zarówno przedłużenia ścian, jak i równoległe ściany w dowolnym projekcie, sam zdecydujesz o ich grubości i kształcie;
- klatek schodowych - pokażą się one w Twoim projekcie w ułamku sekundy; 
- drzwi - bez względu na to, ile ich potrzebujesz możesz wprowadzić dowolną liczbę;
- szaf - co pomoże lepiej zwizualizować przykładową aranżację pomieszczenia;
- okien - dzięki którym zobrazujesz oświetlenie we wnętrzach budynku;
- schodów - bez względu na to czy potrzebujesz jednej, czy może kilku sekcji wtyczka automatycznie stworzy dla Ciebie wizualizacje stopni schodów w 3D o równej wysokości. 

Twoje komponenty 2D zmienione w 3D

Jeżeli samodzielnie opracowałeś model lub pozyskałeś go z zewnętrznej biblioteki to wtyczka Dibac dodana do programu 3D SketchUp bardzo szybko przekształci go w trójwymiarowy komponent. Niezależnie, czy będzie on przedstawiał meble w wyposażeniu projektowanych w SketchUp wnętrz, czy może roślinność w projekcie ogrodu, Dibac poradzi sobie ze wszystkim. To dzięki temu rozszerzeniu za pomocą konwersji z form płaskich 2D sprawnieuzyskasz trójwymiarowe. To duże ułatwienie dla każdego projektanta, którego celem jest przedstawianie przestrzennych projektów. Dzięki Dibac możesz zaoszczędzić sporo czasu przy pracy nad ich poszczególnymi elementami. Przekonaj się, jak narzędzie wpłynie na efektywność Twojej pracy projektowej!