Renderowanie dla SketchUp Pro | SU Podium

SU Podium dla SketchUpIntuicyjne i przystępne renderowanie

Twórz fotorealistyczne renderingi na podstawie modeli SketchUp w intuicyjnym i przystępnym SU Podium.

Kup licencjęlubPobierz SU Podium
SU Podium | Potężny, intuicyjny, przystępny

Potężny, intuicyjny, przystępny

SU Podium to fotorealistyczna wtyczka renderująca działająca wewnątrz programu SketchUp. Wykorzystaj znane Ci funkcje programu SketchUp i osiągnij imponujące rezultaty. Przekształcaj modele SketchUp w szczegółowe obrazy z realistycznym oświetleniem, właściwościami materiału, odbiciami i załamaniami.

SU Podium wykorzystuje zaawansowaną technologię renderowania a za razem jest intuicyjny dla użytkowników SketchUp. Łatwy do zrozumienia dla początkujących, prosty interfejs i wszechstronne ustawienia wstępne skracają czas nauki do minut zamiast miesięcy.


SU Podium | Raytracing i globalne oświetlenie

Raytracing i globalne oświetlenie

SU Podium wykorzystuje algorytm mapowania fotonów, który zapewnia dokładne śledzenie promieni i globalne oświetlenie, które daje piękne, fotorealistyczne obrazy. Dzięki temu szybko uzyskasz wysokiej jakości obrazy z realistycznym odbiciem i oświetleniem.

Wielowątkowość

SU Podium wykorzystuje wielowątkowość, aby posłużyć się wszystkimi rdzeniami i wątkami procesora CPU.


SU Podium | Realistyczne materiały

Realistyczne materiały

SU Podium szybko i intuicyjnie przekształci zwykłe tekstury modelu SketchUp w realistyczne materiały za pośrednictwem interfejsu użytkownika materiałów Podium. Do materiałów można zastosować odbicia, załamania, mapy wypukłości i inne zaawansowane właściwości.

Biblioteki zasobów

Skorzystaj ze standardowych materiałów SketchUp lub tekstur o wyższej rozdzielczości z różnych bibliotek. Źródłem materiałów o wysokiej rozdzielczości i setek gotowych do renderowania modeli jest Podium Browser. (link https://sketchup.com.pl/informacje-o-produkcie/39-biblioteka-modeli-i-materialow-podium)


SU Podium | Światło naturalne

Światło naturalne

SU Podium posiada dwa rodzaje naturalnego światła: niebo i słońce, które mogą być zastosowane jako oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne. Do Twojej dyspozycji są:

  • Światło nieba - źródło światła pochodzącego z otoczenia.
  • Światło słoneczne - kierunkowe źródło światła, które wykorzystuje ustawienia nieba i cienia programu SketchUp. Gdy światło słoneczne jest włączone, możesz użyć funkcji Physical Sky, aby stworzyć realistyczne tło nieba z cechami atmosferycznymi, takimi jak zamglenie i realistyczne mapowanie tonów.
  • Oświetlenie HDRI / IBL - oparte na obrazie (HDRI) zapewnia łatwy sposób na oświetlenie zewnętrznych widoków w szerokim zakresie warunków oświetleniowych.


SU Podium | Światło sztuczne

Światło sztuczne

Omni i Spot Light - sztuczne źródła światła, które emituje światło równomiernie we wszystkich kierunkach, podobnie jak żarówka.

Światła LEM - wykorzystują rzeczywistą geometrię SketchUp do rzucania oświetlenia na scenę. Materiały LEM mogą być nakładane na dowolną powierzchnię w modelu SkethUp i używane jako widzialne źródło oświetlenia (jak żarówka, neon, itp.)


SU Podium | Biblioteka Podium Browser

Biblioteka Podium Browser

Razem z SU Podium otrzymujesz w pełni zintegrowaną bibliotekę zasobów Podium Browser. To ciągle rosnąca biblioteka zawierająca ponad 20 000 gotowych do renderowania komponentów, które można wstawić do modelu SketchUp i renderować bez dodatkowej konfiguracji.

Skorzystaj z tysięcy modeli mebli, opraw oświetleniowych, tekstur o wysokiej rozdzielczości, roślin, drzew, pojazdów i komponentów domowych do wykorzystania w scenach SketchUp.

Wszystkie elementy w bibliotece są wstępnie skonfigurowane z właściwościami materiału Podium, dzięki czemu elementy mogą być używane w Twoich projektach bez dodatkowego czasu na ustawienia.


SU Podium | Post Processing

Post Processing

Wykonaj szyki post processing lub edytuj obrazy wyrenderowane w Podium korzystając z Podium Image Editor, będącego częścią SU Podium.

Dodatkowe narzędzie możesz wykorzystać m.in. do edycji poziomów światła, jasności, przycinania obrazu, dodawania tła do przezroczystego obrazu alfa czy tworzenia obszarów głębi ostrości.


Polecane produkty

Wtyczka renderująca SU Podium może być Twoim wsparciem w programie do projektowania SketchUp 

Zaprojektowane w oprogramowaniu 3D SketchUp modele możesz zamieniać w realistyczne wizualizacje z idealnie dopasowanym oświetleniem, naturalnymi odbiciami i załamaniami światła. Wystarczy, że do wachlarza Twoich narzędzi projektowych dodasz wtyczkę, którą jest SU Podium z zaawansowaną technologią renderowania. To pomocne rozwiązanie, które ułatwia przejście ze scen zaprojektowanych w prostym programie 3D SketchUp do pięknego fotorealistycznego obrazu, który oczaruje Twoich klientów.

Oświetlenie naturalne i sztuczne w SU Podium 

Korzystając z możliwości projektowych, które oferuje wtyczka renderująca, możesz zadbać m.in. o odpowiedni dobór oświetlenia w wizualizacjach. W zależności od potrzeby dysponujesz dostępem do oświetlenia naturalnego i sztucznego. Warto wiedzieć, że wtyczka SU Podium umożliwia wykorzystanie w pracy:

- świateł pochodzących z naturalnego otoczenia projektu,
- światła słonecznego wraz z odpowiednim ustawieniem cieni w programie do projektowania SketchUp,
- oświetlenia HDRI - idealnego do zewnętrznych widoków pokazywanych w projektach,
- oświetlenia IBL z szerokim wachlarzem warunków oświetleniowych,
- świateł sztucznych w postaci Omni,Spot Light oraz LEM. 

Dodatkowo interesującą funkcją jest algorytm mapowania fotonów. Pozwala on na operowanie globalnym oświetleniem w każdym typie projektów. Umożliwia projektantom otrzymanie realistycznych efektów oświetleniowych, które można wykorzystać w projektach wnętrz zaprojektowanych w SketchUp, a także projektach ogrodów, czy budynków. 

Dostęp do gotowych zasobów cyfrowych do projektowania wizualizacji 

Skupiając się na profesjonalnym przygotowywaniu projektów, warto wykorzystywać biblioteki 3D. Znajdują się w nich tysiące gotowych modeli różnego typu zasobów cyfrowych, dzięki którym wielu elementów projektu nie musisz projektować samodzielnie. To dobry sposób na zaoszczędzenie czasu, który możesz przeznaczyć na pracę nad kolejnymi realizacjami. Wtyczka SU Podium posiada własną bibliotekę w pełni zintegrowanych modeli już gotowych do renderowania. Dzięki temu nie musisz przeprowadzać dodatkowego konfigurowania ich w programie do projektowania SketchUp. 

Wśród udostępnionych ponad 20 tysięcy modeli znajdują się m.in.:
- rośliny,
- meble,
- pojazdy,
- oprawy oświetleniowe,
- komponenty domów.

Znajdujące się w bibliotece SU Podium modele posiadają tekstury o wysokiej rozdzielczości, nie musisz się obawiać utraty jakości Twojego projektu. Sięgasz po gotowe, bezpieczne rozwiązania, których zadaniem jest usprawnić Twoją codzienną pracę.