Architektura krajobrazu w 3D | Projektowanie ogrodów w 3D | SketchUp

Program do projektowania Architektury krajobrazu

Kształtuj architekturę krajobrazu w przestrzeni 3D,
korzystając z programu do projektowania SketchUp.

Kup licencję SketchUplubPobierz SketchUp
SketchUp Pro | Teren 3D

Aranżacja krajobrazu

Program do projektowania ogrodów, zieleni miejskiej i parków

SketchUp to program do projektowania ogrodów, zieleni miejskiej i parków w przestrzeni 3D. Zmieniaj z łatwością kontury w płaszczyzny, dokładnie odwzoruj elementy krajobrazu lub modyfikuj istniejący teren. Zacznij pracę z plikami CAD w 2D, modelami 3D, lub zaimportuj własne obrazy i zeskanowane dane.

Odwzorowanie terenu w programie 3D

Użyj narzędzia do geolokalizacji i za pomocą jednego kliknięcia stwórz dokładne odwzorowanie terenu. Zobacz, gdzie będą padać cienie w ciągu dnia w dowolnej porze roku i miejscu na ziemi.


SketchUp Pro | Cyfrowe modele drzew i krzewów

Biblioteki 3D roślin

Wykorzystaj biblioteki 3D roślin i zachwyć odbiorców swoimi projektami ogrodów i zieleni. Otrzymujesz dostęp do realistycznych modeli drzew i krzewów 3D, które powstały przy ścisłej współpracy ekspertów botaniki z grafikami komputerowymi.
Wypróbuj

SketchUp Pro | Architektura krajobrazu model 3D

Narzędzia projektanta

Wykorzystaj dodatkowe obiekty 3D

Nie musisz modelować każdego elementu od zera! W bibliotece programu SketchUp 3D Warehouse znajdziesz setki tysięcy obiektów 3D do pobrania zupełnie za darmo – od roślinności, pojazdów, aż po ludzi.

Współpraca

Program SketchUp do tworzenia projektów 3D obsługuje pliki DWG, DXF, KMZ - i wiele innych formatów plików 3D najczęściej wykorzystywanych przy projektowaniu - dzięki czemu Twoja praca nie zostanie zakłócona.


SketchUp Pro | Prezentacja architektura krajobrazu

Prezentacja projektu w SketchUp

Zaprezentuj projekt architektury krajobrazu od najlepszej strony stosując animacje, obrazy czy pliki wideo. Twórz przeloty lub spacery, które zabiorą klienta w podróż po projekcie.

Jasno zakomunikujesz swoją wizję dzięki eksportowi wysokiej jakości obrazów i zdjęć oraz plików wideo, które zaprezentują warianty i szczegóły projektu. A jeśli chcesz jeszcze bardziej zaimponować klientom, umieść projekt SketchUp w zestawie do odbioru rzeczywistości VR/AR.

Narzędzia do pracy w 3D

SketchUp

Wykorzystaj oprogramowanie do projektowania 3D SketchUp Pro, które daje Ci nieograniczone możliwości projektowe. Profesjonalne narzędzia do pracy w 3D to najprostsza droga do urzeczywistnienia Twoich pomysłów. Od razu zobaczysz różnicę w jakości projektowania wnętrz, czy budynków.

Skonfiguruj swój SketchUp

Polecane produkty

Jaki program wybrać do projektowania ogrodów? Odpowiedź jest prosta postaw na SketchUp! 

Zajmujesz się projektowaniem krajobrazu? Niezależnie, czy projektowanie ogrodów to Twoja praca, czy hobby warto sięgnąć po intuicyjny program do projektowania 3D. Takim właśnie jest SketchUp! Korzystając z łatwego do nauczenia interfejsu i narzędzi, zaprojektujesz co tylko zechcesz. Precyzyjne odwzorowywanie terenu i poszczególnych elementów krajobrazu umożliwi realizację nawet najbardziej wymagających koncepcji projektowych. 

Jak przerysować teren w programie do projektowania SketchUp?

Pracując nad projektem zieleni, będziesz dążyć do wiernego odzwierciedlenia terenu, na którym ma zostać zrealizowany projekt ogrodu, czy zieleni miejskiej. W programie do projektowania SketchUp nie tylko odwzorujesz charakterystyczne cechy danej przestrzeni, ale również możesz ją zmodyfikować. Pracuj w oparciu o dostępne dane i obrazy. Skorzystaj z rozszerzenia do programu SketchUp, którym jest wtyczka Artisan. Dzięki niej wyrzeźbisz odpowiednio płaszczyznę terenu i będziesz dowolnie go kształtował zgodnie z własnymi pomysłami. To rozszerzenie umożliwia również pracę przy bardzo złożonej geometrii, pozwalając na zaginanie i zaostrzanie krawędzi, czy tworzenie wierzchołków.

Oświetlenie i zacienienie terenu zgodne z naturalnym 

Dbając o zachowanie detali, które będą wiernie oddawały projekt ogrodu, pracuj w SketchUp i  uwzględniając naturalny kąt padania cieni i świateł. Ten program do projektowania ogrodów umożliwia ich odzwierciedlenie zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Zachowuje również odpowiedni poziom nasłonecznienia dla terenu o dowolnej porze roku, dla konkretnych współrzędnych geograficznych na podstawie geolokalizacji. Pracuj w oparciu o rozszerzenie do programu 3D SketchUp , którym jest wtyczka Shadow Analysis.

Skorzystaj z gotowych modeli roślin w programie do projektowania ogrodów

Pracując nad projektem zieleni, nie musisz samodzielnie tworzyć modeli krzewów, drzew i innych rośli,  niezbędnych do stworzenia projektu. Śmiało korzystaj z bazy darmowych zasobów cyfrowych biblioteki 3D Warehouse.  Możesz również sięgnąć po wtyczkę Plants Kit, gdzie znajdziesz modele roślin z całego świata. Występują one w formie obiektów proxy (low poly). Każdy typ rośliny potrzebnej do projektu ogrodu jest dostępny w 36 odmianach. Dzięki temu pracując w programie 3D SketchUp, projektujesz bazując na 3 różnych wariantach wybranej rośliny, która jest dostępna w 3 grupach wiekowych i 4 wersjach odpowiadających czterem porom roku.
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz do realizacji:

- drzew liściastych;
- drzew iglastych;
- drzew owocowych;
- krzewów;
- roślin pustynnych;
- roślin tropikalnych; 
w zbiorze 360 gotowych modeli z pewnością odszukasz wszystko. Program do projektowania ogrodów SketchUp umożliwia bezproblemowe pobieranie roślin z różnych regionów geograficznych. Możesz również skorzystać z zasobów, które wiernie odzwierciedlają zmiany przyrody występującej podczas czterech pór roku. Dzięki temu każdy Twój projekt ogrodu, czy zieleni miejskiej będzie jeszcze bardziej realistyczny. 

Zaprezentuj projekt ogrodu w SketchUp z wykorzystaniem rzeczywistości wirtualnej

W prezentacji Twoich projektów możesz korzystać z atrakcyjnych animacji i obrazów. W programie do projektowania ogrodów 3D bez większego problemu stworzysz wysokiej jakości spacery i przeloty. Dzięki tym funkcjonalnościom programu SketchUp do projektowania będziesz mógł zabrać Twoich klientów na wirtualne zwiedzanie projektu ogrodu i jego alternatywnych wariantów z uwzględnieniem najdrobniejszych detali. Możesz również dołączyć do prezentacji urządzenia do odbioru rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Korzystając z technologii AR i VR jeszcze bardziej zaimponujesz swoim klientom. Dzięki temu poczują się tak, jakby projekt ich wymarzonego ogrodu już był zrealizowany.