Oprogramowanie do drukowania 3D | Drukuj w 3D ze SketchUp

Druk 3D i program do projektowania SketchUp

Drukuj modele 3D bez skomplikowanego oprogramowania.

Kup licencję SketchUplubPobierz SketchUp
SketchUp Pro | Modele do wydruku 3D

Modele do wydruku 3D

Nie trać czasu na naukę skomplikowanych programów. Prosty program 3D SketchUp do projektowania w intuicyjny sposób pozwala przygotować modele do druku 3D. Dzięki temu z łatwością przeniesiesz swoją pracę z ekranu komputera do drukarki 3D.

SketchUp Pro | Wydrukuj dowolny kształt

Wydrukuj dowolny kształt

Wydruk 3D można wykorzystywać do wielu celów, gdzie w krótkim czasie potrzebne jest otrzymanie fizycznej bryły. Zmieniaj proste kształty w fantazyjne struktury i z łatwością steruj geometrią korzystając z narzędzi, które posiada program 3D SketchUp.

SketchUp Pro | Twój zestaw narzędzi 3D

Twój zestaw narzędzi 3D w programie SketchUp

Import i eksport plików STL

SketchUp obsługuje pliki STL i wiele innych formatów plików 3D, najczęściej wykorzystywanych przy projektowaniu. Za pomocą jednego kliknięcia możesz zapisać swoje modele w standardowym formacie dla druku 3D.

Biblioteka modeli do druku 3D

Poszukujesz inspiracji? Potrzeba Ci standardowej części pasującej do płytki montażowej? Wybierz cokolwiek potrzebujesz wśród milionów gotowych do druku 3D modeli w serwisie 3D Warehouse.

Narzędzia do pracy w 3D

SketchUp

Wykorzystaj oprogramowanie do projektowania 3D SketchUp Pro, które daje Ci nieograniczone możliwości projektowe. Profesjonalne narzędzia do pracy w 3D to najprostsza droga do urzeczywistnienia Twoich pomysłów. Od razu zobaczysz różnicę w jakości projektowania wnętrz, czy budynków.

Skonfiguruj swój SketchUp

Polecane produkty

Przygotowujesz pracę do druku 3D? Twórz projekty w programie SketchUp! 

Prosty program do projektowania SketchUp wystarczy, by móc drukować modele 3D. Oprogramowanie pozwala na sprawne przenoszenie trójwymiarowych projektów z ekranu projektanta do rzeczywistości za pomocą drukarki 3D. Sprawdź, z jakich narzędzi programu korzystać i jak unikać błędów, by bez problemu drukować Twoje modele. 

Narzędzia SketchUp niezbędne do przygotowania projektu w druku 3D

Modele trójwymiarowe mogą być zapisywane w różnych formatach plików. Na szczęście intuicyjny i prosty program do projektowania SketchUp, pozwala na importowanie eksportowanie ich niezależnie od formatu wyjściowego. Kiedy inne oprogramowania gubią odpowiednie skale nasz program 3D, zachowuje ją w odpowiedniej wielkości. Tutaj nie musisz obawiać się, że Twój model nagle okaże się gigantyczny lub stanowczo zbyt mały. Należy wiedzieć, że zdecydowana większość programów obsługujących drukarki 3D przyjmuje przede wszystkim pliki STL.  Dlatego w programie do projektowania SketchUp istnieje bezpośrednia możliwość importowania i eksportowania innych formatów do STL. Ponadto pracując w oprogramowaniu SketchUp warto szukać modeli 3D w ramach zasobów darmowej biblioteki 3D Warehouse. Znajdziesz tam wiele gotowych zasobów, które możesz od razu oddać do druku trójwymiarowego bez dokonywania modyfikacji. 

Jak zaprojektować model 3D do druku w programie SketchUp? Podpowiadamy!

Przy pierwszym projekcie, który będzie oddany do druku trójwymiarowego, łatwo jest popełnić błędy. Dlatego zanim rozpoczniesz pracę, koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. 

- twórz modele 3D z zamkniętymi przestrzeniami - w programie do projektowania SketchUp zawsze zamykaj wszystkie krawędzie;
- projektuj bryły ścian modeli, tak by nie były za cienkie - zaprojektowany model 3D przeznaczony do druku musi być stabilny, dlatego zaleca się tworzenie grubych ścian brył;
- skupiając się na projektach modeli 3D odzwierciedlających niewielkie przedmioty powiększaj je - w programie SketchUp do projektowania 3D warto postawić na powiększanie ich nawet o 1000 razy; 
- zaoszczędź swój czas projektując modele trójwymiarowe z oddzielnych komponentów - w ten sposób podczas nanoszenia poprawek znacznie mniej się napracujesz, zmieniając jedynie poszczególne fragmenty bryły modelu, które po uzyskaniu pożądanego efektu przed zapisem do wydruku 3D należy po prostu razem połączyć; 
- zanim przekażesz projekt modelu do druku przetestuj go w Solid Inspector - to dedykowana wtyczka programu 3D SketchUp, która weryfikuje błędy modelu, przez co pozwala na ich szybkie identyfikowanie i naprawianie; 
- postaw na projektowanie modeli 3D z niewielkim wypełnieniem wewnętrznym - dzięki temu zaoszczędzisz na wydruku trójwymiarowym, gdzie płacisz głównie za materiał. 

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z drukiem 3D, czy może już jesteś na zaawansowanym poziomie, program do projektowania SketchUp z pewnością pomoże Ci w pracy nad uzyskaniem trójwymiarowych wydruków. Jego intuicyjny interfejs i precyzyjne formatowanie plików do STL w pełni spełnia oczekiwania obecnych użytkowników. Teraz czas na Ciebie!