Wtyczki i rozszerzenia dla SketchUp Pro | Modelowanie 3D dla każdego

Wtyczki i rozszerzenia dla SketchUp Pro

Skorzystaj z setek profesjonalnie przygotowanych narzędzi
rozwijających możliwości programu do projektowania SketchUp.

Kup licencjęlubWypróbuj
Wtyczki dla SketchUp

Optymalizacja pracy w programie 3D

Rozszerzenie funkcjonalności

9 na 10 użytkowników wykorzystuje w swojej pracy różnego rodzaju rozszerzenia czy wtyczki, które posiada program SketchUp. Do Twojej dyspozycji są setki profesjonalnie przygotowanych narzędzi rozwijających możliwości programu SketchUp do projektowania SketchUp. Korzystając z wtyczek do SketchUp dostosujesz interfejs do swoich potrzeb, usprawnisz i przyspieszysz swoją pracę.

Bezpłatne wtyczki do SketchUp

W serwisie Extension Warehouse masz do dyspozycji ponad 600 wtyczek. Znaczna część z nich jest bezpłatna. Możesz znaleźć rozszerzenia dla określonej aplikacji (takie jak rysowanie lub drukowanie 3D) oraz narzędzia branżowe (takie jak rozszerzenia dla architektury, projektowania wnętrz, konstrukcji i innych).


Jak zainstalować rozszerzenie do SketchUp?

Każde rozszerzenie, które pobierzesz zintegruje się bezpośrednio ze SketchUp Pro. Możesz je zainstalować bezpośrednio z poziomu programu, skorzystać z pliku w formacie .rbz lub ze standardowych instalatorów.

Polecane produkty

Poznaj pełne możliwości oprogramowania SketchUp,  wykorzystując dedykowane rozszerzenia dla programu 


Niezależnie od tego, jakie programy do projektowania są Ci potrzebne szukaj zawsze usprawnień, dzięki którym będą działały szybciej i efektywniej. Taki wpływ na program SketchUp 3D mają dedykowane wtyczki. Dzięki nim projektowanie wnętrz, ogrodów, budynków i innych rozwiązań staje się dużo sprawniejsze. Optymalizacja pracy pozwala na przyjęcie większej ilości klientów, a co za tym idzie podnosi Twój dochód. Program do tworzenia projektów 3D SketchUp posiada zarówno płatne, jak i bezpłatne wtyczki, z których warto korzystać w codziennej pracy. Do dyspozycji masz setki rozszerzeń, które dodane do programu będą rozwijały jego możliwości projektowe. 

Wtyczki do programu SketchUp - sprawdź, co wśród nich znajdziesz 

Dzięki zastosowaniu rozszerzeń do oprogramowania 3D dostosujesz je do własnych potrzeb i preferencji. Dzięki pracy z pomocą wtyczek zaoszczędzisz sporo czasu i przyspieszysz wykonywanie wysokiej jakości projektów. Znajdziesz wśród nich sporo ciekawych rozwiązań, które zastosowane faktycznie mogą wpłynąć na czas i jakość prac projektowych. Przykładowo jako architekt możesz skorzystać z rozszerzeń do sprawniejszego projektowania konstrukcji budowlanych, czy efektywniejszego tworzenia aranżacji wnętrz. 

Wśród najczęściej wykorzystywanych rozszerzeń programu SketchUp do projektowania 3D znajdują się: 

- Shadow Analysis - przyda się podczas projektowania budynków, wnętrz, jak i ogrodów to dzięki niej przeprowadzisz dokładną analizę nasłonecznienia i uzyskasz prawidłowy efekt zacienienia w projekcie,
- Artisan- pracując nad projektem ogrodu wykorzystasz to rozszerzenie do modelowania terenu, a w przypadku materiałów skorzystasz z możliwości modelowania organicznego m.in. do ich wygładzania, czy wyginania, 
- 1000bit Pro - pomaga w sprawnym tworzeniu elementów architektonicznych w projektach SketchUp, jak i projektowaniu parametrycznym,
- Dibac - ułatwia wstawianie ścian i elementów konstrukcyjnych za pomocą kilku kliknięć, jednocześnie pozwalając na utrzymanie pełnej kontroli nad ich rozmieszczaniem,
- Skatter - to wtyczka, która świetnie sprawdza się w renderowaniu scen, to dzięki niej przyspieszysz proces tworzenia fotorealistycznych wizualizacji,
- Plants Kit - to dostęp do 360 modeli realistycznych roślin, które możesz wykorzystać np. podczas projektowania ogrodów w SketchUp,
- Skimp - umożliwia prosty i szybki import modeli oraz ich kompresję. 

Pamiętaj, że nie są to wszystkie wtyczki SketchUp. To tylko przykłady rozszerzeń ułatwiających pracę setek tysięcy projektantów. Dokładnie przejrzyj nasze zasoby i wybierz dla siebie rozszerzenia, które przyspieszą Twoją pracę nad projektami. 

Postaw na zestawy dedykowanych wtyczek do programu SketchUp 

Zamiast szukać pojedynczych wtyczek, możesz pójść drogą na skróty. Specjalnie dla profesjonalistów specjalizujących się w architekturze, projektowaniu wnętrz, projektowaniu ogrodów oraz artystów pracujących nad projektami 3D stworzyliśmy zestawy niezbędnych rozszerzeń. W pakietach znajdziesz wtyczki przystosowane do specyfiki pracy każdego typu projektanta. W ten sposób nie musisz samodzielnie szukać rozwiązań, które najbardziej pasują do wykonywanych przez Ciebie na co dzień  zadań. 

Wybierz zestaw wtyczek przydatnych przy wykorzystywaniu programu SketchUp w projektowaniu wnętrz, by zyskać dostęp do rozszerzeń Artisan, Profil Builder, czy Transmutr. Możesz pobrać je wszystkie, korzystając z naszego niezbędnika SketchUp dla projektantów wnętrz. Pracując jako architekt, skorzystaj z pełnego zestawu rozszerzeń SketchUp, dzięki którym za pomocą kilku kliknięć będziesz tworzyć przekroje, plany, czy elewacje. W niezbędniku dla architektów znajdziesz wtyczki 1001bit oraz Shadow Analysis. SketchUp to również program do projektowania ogrodów. Pracując nad projektami zieleni, pobierz zestaw rozszerzeń Artisan, Skatter i Plants Kit. Za pomocą tych trzech wtyczek, zadbasz o niepowtarzalny realizm Twoich wizualizacji. Z myślą o artystach i projektantach pracujących w środowisku 3D stworzyliśmy pakiet dedykowanych wtyczek zawierających jednocześnie Skatter, Transmutr i Plants Kit. Dzięki nim praca w programie do projektowania 3D SketchUp staje się jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza. 

W jaki sposób korzystać z wtyczek do programu SketchUp? Podpowiadamy!

Instalacja niezbędnych rozszerzeń do programu 3D jest bardzo prosta. Wtyczki sprawnie integrują się z oprogramowaniem SketchUp Pro. Zainstalujesz je bezpośrednio z poziomu programu za pomocą kilku prostych kliknięć. Po instalacji możesz od razu zacząć pracę z ich wykorzystaniem.