Rozmieszczanie obiektów w modelu 3D | Skatter dla SketchUp

Automatyczne rozmieszczanie obiektów Skatter

Rozmieść i wyrenderuj setki tysięcy obiektów bez obciążania modelu.
Od włókien dywanu po drzewa w lesie, Skatter pomoże Ci uzyskać
wizualizację w szybki i łatwy sposób.

Kup licencjęlubPobierz Skatter
Skatter | Renderowanie obiektów

Szybkość

Renderowanie setek tysięcy obiektów

Czy także obawiasz się, że ilość geometrii uniemożliwi normalne modelowanie przy pracy nad projektem zawierającym ogromne ilości roślinności, komponentów czy tłumów ludzi? Użyj funkcji „Render only” w programie Skatter wysyłając wszystkie informacje o obiektach bezpośrednio do silników renderujących, pomijając SketchUp. Zachowaj lekki plik programu do projektowania SketchUp, z którego wygenerujesz ogromne ilości elementów dopiero na etapie renderowania.

Współpraca z silnikami renderującymi

Funkcja “Render only” jest dostępna dla silników renderujących: V-Ray, Thea, Corona, Octane, Indigo, Enscape, Shaderlight, IRender nXt, Twilight Pro, Raylectron i Kerkythea.

Generowanie komponentów

Przyspiesz pracę przez automatyczne generowanie komponentów. Skatter rozmieści je w modelu wybraną przez Ciebie metodą. Użyj prawdopodobieństwa podczas rozmieszczania wielu typów obiektów, aby otrzymać precyzyjne kompozycje.


Skatter | Biblioteka obiektów rendering

Parametryzacja

Pełna parametryzacja

Wróć do pracy i edytuj swoje modele w dowolnej chwili. Każde Twoje ustawienie i parametr są zapisane, więc nie ma konieczności zaczynać wszystkiego od początku.

Wbudowana biblioteka obiektów

Twórz ogromne powierzchnie trawy w ciągu zaledwie 4 kliknięć. Możesz użyć domyślnych ustawień dla trawy, drzew, krzewów czy żwiru lub zapisać własne parametry i nawet udostępniać je innym.


Skatter | Kontrola rozmieszczenia obiektów obiektów

Pełna kontrola nad rozmieszczaniem

Kontroluj rozmieszczenie elementów w projekcie dzięki dziesiątkom opcji i parametrów dostępnych z poziomu prostego i przejrzystego interfejsu użytkownika. Rozpraszaj obiekty na powierzchni wzdłuż krzywych lub indywidualnie wybieraj poszczególne punkty w modelu. Precyzyjnie zdefiniuj obszary, na których chcesz rozmieścić (lub nie) rozproszone obiekty. Generuj tylko obiekty widoczne dla kamery lub usuwaj obiekty, które znajdują się zbyt daleko.To tylko kilka z wielu funkcji dostępnych w Skatter, które możesz wykorzystać w celu osiągnięcia wspaniałych efektów rozmieszania obiektów i komponentów.

Polecane produkty

Rozmieszczaj obiekty w programie do projektowania SketchUp za pomocą kilku kliknięć - postaw na rozszerzenie Skatte

Projektując w programie SketchUp do tworzenia projektów 3D, możesz korzystać z ułatwień, którymi są dedykowane wtyczki. Jedną z nich jest właśnie rozszerzenie Skatter. Jego podstawowym zadanie polega na rozmieszczaniu obiektów w projekcie. Możesz korzystać swobodnie zarówno z obiektów proxy, jak i pełnej geometrii. Intuicyjne rozwiązanie zostało w pełni dostosowane do potrzeb architektów i projektantów. 

Poznaj bliżej możliwości Skatter w oprogramowaniu 3D SketchUp

Projekty, gdzie potrzebujesz dużej ilości drobnych elementów np. takich jak włosie dywanu, czy drzewa w gęstym lesie mogłyby zajmować sporo czasu. Na szczęście w takich sytuacjach możesz korzystać z właściwości wtyczki Skatter w programie do projektowania SketchUp. 

Dzięki możliwości dodatkowych przekształceń możesz wykorzystać dodatkowe zaawansowane funkcje np.:
- iteracji modeli źródłowych,
- ograniczeń pola rozproszenia obiektów,
- przekształcenia z efektem zanikania elementów poszczególnych obiektów wraz ze wzrostem odległości. 

Ponadto wśród narzędzi oferowanych przez Skatter znajdziesz te, które dadzą Ci możliwość zachowania pełnej kontroli nad rozmieszczeniem poszczególnych obiektów w projekcie. Nic nie dzieje się tutaj przypadkowo! Obiekty mogą być rozpraszane w programie do wizualizacji 3D SketchUp wzdłuż krzywych, a także według indywidualnie dobranych punktów. Samodzielnie definiujesz obszary rozproszenia, mając wpływ na finalny wygląd całego projektu. 

Dodatkowo warto wiedzieć, że w zasobach wtyczki Skatter odnajdziesz również bibliotekę roślinności. Możesz z niej pobierać wybrane modele drzew, czy krzewów projektując ogród w SketchUp. Zasoby wdraża się bezpośrednio do projektu. 

Wtyczka Skatter do SketchUp współpracuje z programami renderującymi

Praca nad projektem nie kończy się na samym modelowaniu, należy jeszcze przejść przez proces tworzenia fotorealistycznej wizualizacji. Do jego przeprowadzenia niezbędne będą silniki renderujące. Używając rozszerzenia Skatter i funkcji ,,render only’’ możesz wyrenderować Twój projekt m.in. w programie do renderingu V-Ray dla SketchUp