Technologie VR, AR i MR w architekturze i projektowaniu

Technologie VR, AR i MR w architekturze i projektowaniu

Wirtualna symulacja Twojego projektu, dzięki programowi do projektowania 3D SketchUp.

Kup licencję SketchUplubPobierz SketchUp
SketchUp Pro | Technologia XR

Rzeczywistości cyfrowe

Rzeczywistość wirtualna

VR (Virtual Reality) to komputerowa, przestrzenna symulacja, która zastępuje rzeczywistość. Przebywając w rzeczywistości wirtualnej nie masz kontaktu z realnym otoczeniem.

Rzeczywistość rozszerzona

AR (Augmented Reality) umożliwia obserwację realnego świata, na który nakładane są wirtualne elementy, zazwyczaj na ekranie urządzenia mobilnego: telefonu, tabletu itp.

Rzeczywistość mieszana

MR (Mixed Reality) jest połączeniem obu powyższych. Wykorzystując okulary takie jak Microsoft HoloLens łączysz rzeczywisty i wirtualny świat. MR nie odcina Cię od otoczenia, pozwalając jednocześnie oglądać i oddziaływać na cyfrowe obiekty w trzech wymiarach.


SketchUp Pro | Modelowanie wirtualne

VR, AR, MR w architekturze i projektowaniu

Modelowanie wirtualne

Możliwość projektowania w VR to prawdziwy przełom, który otwiera zupełnie nowe perspektywy. Już od pierwszego etapu prac możemy w przestrzeni oglądać bryłę budynku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, sprawdzać wymiary oraz wprowadzać zmiany.

Interaktywne wizualizacje

Rzeczywistości cyfrowe to również idealne narzędzie dla architektów wnętrz, którzy swoim klientom mogą zaoferować wirtualny spacer po ich przyszłym mieszkaniu.


SketchUp Viewer

Prezentacja w rzeczywistości rozszerzonej

Umieść model w realnym środowisku i docelowym otoczeniu dzięki SketchUp Viewer dla rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Projekt w rzeczywistości wirtualnej

Zaprojektowałeś budynek, ale czy widziałeś go z każdej perspektywy? Wejdź do wnętrza swojego modelu za pośrednictwem aplikacji SketchUp Viewer VR i rozwiąż problemy zanim rozpocznie się realizacja.

Praca w rzeczywistości mieszanej

Zaangażuj innych w swój projekt nie odcinając ich od otoczenia, w którym przebywają. Wykorzystując rzeczywistość mieszaną (MR) masz możliwość interakcji z projektami w postaci holograficznych modeli w różnej skali.


SketchUp Pro | VR Sketch

VR Sketch – projektuj w VR

VR Sketch to rozszerzenie oprogramowania do projektowania SketchUp, pozwalające tworzyć, edytować i przeglądać modele w VR. Kontroluj bezpośrednio relacje przestrzenne występujące w projekcie. Modeluj w rzeczywistości wirtualnej obiekty w różnych skalach, od najmniejszego detalu po planowanie urbanistyczne.

VR Sketch to bardzo łatwy sposób na pracę nad modelem przy rzeczywistej kontroli. Modelowanie jest bardzo proste i intuicyjne, podobne do tworzenia makiety naturalnej wielkości.


SketchUp Pro | Kubity GO model w AR i VR3

Kubity – interaktywne modele

Kubity Pro to dedykowana wtyczka programu 3D SketchUp, dzięki której przeniesiesz modele 3D z przestrzeni roboczej na urządzenie mobilne bez zmiany oryginalnego pliku. Zaskocz klientów i wygrywaj projekty, dzięki tej szybkiej, łatwej i bezpiecznej technologii.

Kubity GO to aplikacja mobilna. Wyświetla program 3D SketchUp płynnie i pozwala modelować na wszystkich urządzeniach mobilnych, zapewniając immersyjne wrażenia AR / VR, zdalne prezentacje, współdzielenie modelu między urządzeniami i dostęp do Twojego projektu z dowolnego miejsca.

Narzędzia do pracy w 3D

SketchUp

Wykorzystaj oprogramowanie do projektowania 3D SketchUp Pro, które daje Ci nieograniczone możliwości projektowe. Profesjonalne narzędzia do pracy w 3D to najprostsza droga do urzeczywistnienia Twoich pomysłów. Od razu zobaczysz różnicę w jakości projektowania wnętrz, czy budynków.

Skonfiguruj swój SketchUp

Polecane produkty

Sprawdź, jak pracować w programie do projektowania przy technologii VR, AR i MR 


Możliwość przygotowania fotorealistycznych wizualizacji gotowych do pokazania w rzeczywistości cyfrowej może stać się Twoim wyróżnikiem. Nowoczesna technologia pozwala dziś przygotowywać nie tylko animacje, czy wydruki 3d, ale również wirtualne spacery. Pracując w programie do projektowania SketchUp każdy architekt i projektant ma szansę w ten sposób zaprezentować swoje rozwiązania inwestorom i klientom. 

Program do wizualizacji SketchUp, a technologia cyfrowa 

W naszym oprogramowaniu 3D bez większego problemu zaprojektujesz budynki, wnętrza, przestrzeń urbanistyczną, trójwymiarowe produkty i różnego typu konstrukcje. Korzystając z narzędzi programu do projektowania SketchUp, będziesz swobodnie przechodził przez edycję poszczególnych elementów, importy i eksporty plików oraz przygotowanie fotorealistycznych wizualizacji. W tym ostatnim z pewnością pomoże Ci dedykowany silnik renderujący V-Ray dla SketchUp. Biblioteki gotowych zasobów, wśród których znajduje się m.in. biblioteka materiałów, jakie pozwolą odtworzyć naturalne dla ludzkiego oka efekty. Dzięki temu wirtualna symulacja projektów stworzonych w SketchUp pozwala zobaczyć je tak, jakby zostały już zrealizowane w rzeczywistości.

Z jakich rzeczywistości cyfrowych możesz korzystać, pracując w programie 3D SketchUp? 

Rozwój technologii cyfrowej przyczynił się do rozszerzenia możliwości prezentacji projektów w ramach interaktywnych wizualizacji. To właśnie one pozwalają zabrać Twoich klientów na wirtualne spacery po projektach domów, mieszkań, przestrzeni komercyjnych, czy planach zagospodarowania terenu. Możesz z nich korzystać, przygotowując prezentacje w ramach rzeczywistości: 

- Virtual Reality (VR) - pozwala na przestrzenną symulację Twoich projektów 3D ze SketchUp. Jest to technologia, która generuje w pełni sztuczne otoczenie wirtualne. Przestrzeń jest kreowana komputerowo jako wizja poszczególnych przedmiotów, czy pomieszczeń charakteryzujących się realistyczną głębią obrazu 3D, który jest oglądany za pomocą specjalnych okularów LCD, czy technologia Oculus Rift podłączonych do ekranu komputerowego.  

- Augmented Reality (AR) - pozwala na połączenie świata rzeczywistego i wirtualnego. Na realny obraz nakładane są wizualizacje 3D stworzone w SketchUp.  Obraz  z kamery generowany jest w czasie rzeczywistym jednocześnie z grafiką 3D. W ten sposób możliwa staje się obserwacja realnego świata z oglądaniem wirtualnych elementów.   

- Mixed Reality (MR) - to rzeczywistość wirtualna, która łączy zarówno cechy VR, jak i AR. Jej działania można doświadczyć korzystając, np. z Microsoft HoloLens są to urządzenia mieszanej rzeczywistości, które cechuje interaktywność.

Dążąc do przedstawienia w rzeczywistości wirtualnej Twojego projektu wnętrza, ogrodu, budynku lub innego typu koncepcji, skorzystaj z możliwości dedykowanej wtyczki Kubity Pro. Jej zastosowanie umożliwia przeglądanie  i udostępnianie modeli SketchUp na dowolnym urządzeniu mobilnym. Za pomocą Kubity Pro każdy projekt 3D pokażesz klientom z zachowaniem efektów rzeczywistości cyfrowej AR oraz VR. Pracując w programie do projektowania SketchUp, wyróżnij się na rynku architektów i projektantów wchodząc na nowy poziom prezentacji Twoich projektów.