Rzeczywistość wirtualna w projektowaniu

Technologie VR, AR i MR
w architekturze i projektowaniu

Wirtualna symulacja Twojego projektu.

Kup licencję SketchUplubPobierz SketchUp
Technologia XR

Rzeczywistości cyfrowe

Rzeczywistość wirtualna

VR (Virtual Reality) to komputerowa, przestrzenna symulacja, która zastępuje rzeczywistość. Przebywając w rzeczywistości wirtualnej nie masz kontaktu z realnym otoczeniem.

Rzeczywistość rozszerzona

AR (Augmented Reality) umożliwia obserwację realnego świata, na który nakładane są wirtualne elementy, zazwyczaj na ekranie urządzenia mobilnego: telefonu, tabletu itp.

Rzeczywistość mieszana

MR (Mixed Reality) jest połączeniem obu powyższych. Wykorzystując okulary takie jak Microsoft HoloLens łączysz rzeczywisty i wirtualny świat. MR nie odcina Cię od otoczenia, pozwalając jednocześnie oglądać i oddziaływać na cyfrowe obiekty w trzech wymiarach.


Modelowanie wirtualne

VR, AR, MR w architekturze i projektowaniu

Modelowanie wirtualne

Możliwość projektowania w VR to prawdziwy przełom, który otwiera zupełnie nowe perspektywy. Już od pierwszego etapu prac możemy w przestrzeni oglądać bryłę budynku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, sprawdzać wymiary oraz wprowadzać zmiany.

Interaktywne wizualizacje

Rzeczywistości cyfrowe to również idealne narzędzie dla architektów wnętrz, którzy swoim klientom mogą zaoferować wirtualny spacer po ich przyszłym mieszkaniu.


SketchUp Viewer

Prezentacja w rzeczywistości rozszerzonej

Umieść model w realnym środowisku i docelowym otoczeniu dzięki SketchUp Viewer dla rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Projekt w rzeczywistości wirtualnej

Zaprojektowałeś budynek, ale czy widziałeś go z każdej perspektywy? Wejdź do wnętrza swojego modelu za pośrednictwem aplikacji SketchUp Viewer VR i rozwiąż problemy zanim rozpocznie się realizacja.

Praca w rzeczywistości mieszanej

Zaangażuj innych w swój projekt nie odcinając ich od otoczenia, w którym przebywają. Wykorzystując rzeczywistość mieszaną (MR) masz możliwość interakcji z projektami w postaci holograficznych modeli w różnej skali.


VR Sketch

VR Sketch – projektuj w VR

VR Sketch to rozszerzenie SketchUp, pozwalające tworzyć, edytować i przeglądać modele w VR. Kontroluj bezpośrednio relacje przestrzenne występujące w projekcie. Modeluj w rzeczywistości wirtualnej obiekty w różnych skalach, od najmniejszego detalu po planowanie urbanistyczne.

VR Sketch to bardzo łatwy sposób na pracę nad modelem przy rzeczywistej kontroli. Modelowanie jest bardzo proste i intuicyjne, podobne do tworzenia makiety naturalnej wielkości.


Kubity GO model w AR i VR3

Kubity – interaktywne modele

Kubity Pro to dedykowana wtyczka do SketchUp, dzięki której przeniesiesz modele 3D z przestrzeni roboczej na urządzenie mobilne bez zmiany oryginalnego pliku. Zaskocz klientów i wygrywaj projekty, dzięki tej szybkiej, łatwej i bezpiecznej technologii.

Kubity GO to aplikacja mobilna. Wyświetla SketchUp płynnie i pozwala modelować na wszystkich urządzeniach mobilnych, zapewniając imersyjne wrażenia AR / VR, zdalne prezentacje, współdzielenie modelu między urządzeniami i dostęp do Twojego projektu z dowolnego miejsca.

Narzędzia do pracy w 3D

SketchUp

Wykorzystaj oprogramowanie SketchUp Pro, które daje Ci nieograniczone możliwości projektowe. Profesjonalne narzędzia do pracy w 3D to najprostsza droga do urzeczywistnienia Twoich pomysłów. Od razu zobaczysz różnicę w jakości projektowania.

Skonfiguruj swój SketchUp

Polecane produkty